У РПЦ заявили, що ПЦУ "створили американці"

У РПЦ заявили, що ПЦУ "створили американці" - фото 1
У Російській Православній Церкві вважають нову серію "захоплень" храмів Української Православної Церкви результатом недавнього візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва, де він зустрівся з Головою ПЦУ Митрополитом Епіфанієм Думенком.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Зрозуміло, це не збіг, і зрозуміло, той факт, що держсекретар США зустрівся з керівником розколу, але не зустрівся ні з одним іншим релігійним лідером (...), свідчить в черговий раз про те, що так звана ПЦУ на чолі з так званим митрополитом (насправді лжемитрополити) Єпіфаній - це проект США. Політичний проект від початку до кінця ", - сказав глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон в ефірі програми" Церква і світ "на телеканалі" Росія-24 ".

Таким чином він відповів на запитання ведучої, "чи немає зв'язку між візитом Блінкена і що послідувала за цим хвилею захоплень храмів канонічної УПЦ".

Митрополит РПЦ заявив, що ПЦУ - це не те, що народилося в надрах церковного життя, а то, що було створено американцями, щоб "в черговий раз втілити той принцип, яким вони керуються і щодо якого діють: розділяй і володарюй".

"Ось цей поділ, який вже відбувся на політичному рівні, він тепер також відбувся і на церковному рівні. А тією людиною, яка здійснила цей американський план, був Патріарх Варфоломій. Його залежність від Америки - вона також є очевидною, всім відома, і вона , власне, ніким і не приховується ", - сказав митрополит РПЦ.