У селі Лука-Мелешківська віряни ПЦУ розпочали будівництво тимчасового храму

Громада ПЦУ - фото 1
Громада ПЦУ
У неділю всіх святих, 14 червня, відбулося освячення хреста на місці будівництва тимчасового храму у селі Лука-Мелешківська Вінницького району.

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на “33-й новини”.

Будівництво розпочинається з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона і буде здійснюватися силами релігійної громади місцевого Свято-Преображенського храму, яка переважною більшістю голосів ще у січні 2019 року ухвалила рішення приєднатися до канонічної Помісної Православної Церкви України, але впродовж цього часу через протидію прихильників УПЦ МП і найнятих титушок не може користуватися своїм храмом, на який має всі юридичні документи.

“Продовжуючи відстоювати свої права в судах, релігійна громада вирішила побудувати тимчасовий храм, в якому можна буде молитися восени та взимку, не потерпаючи від негоди і холоду, як це було минулого року. Потім, як говорять представники громади, тимчасовий храм можна буде використовувати, наприклад, як недільну школу”, – повідомили у пресслужбі єпархії ПЦУ.

Освячення хреста здійснив настоятель парафії капелан Віктор Чверкун. Перед освяченням відбувася хресний хід від Свято-Преображенського храму до місця будівництва.

“Окрім молитви до Спасителя були піднесені молитовні прохання до Пресвятої Богородиці, Яку Церква вшановує в цей день у чудотворних образах “Непорушна стіна” та “Пом’якшення злих сердець”. Люди молилися за мир і єдність в Україні і в Українській Церкві та просили у Бога і Його Пречистої Матері пом’якшення сердець для тих, хто поки що не хоче відійти з-під впливу Російської Церкви і мати свою Автокефальну Помісну Церкву”, – додали у єпархії.

Наступної неділі, у день всіх святих землі Української, о. Віктор Чверкун з парафіянами звершить Божественну Літургію на місці майбутнього храму.

Як вже інформувала РІСУ, у селі Лука-Мелешківська більше року триває протистояння між громадою ПЦУ та прихильниками Московського Патріархату.