На Волині пограбували церкву: громада ПЦУ підозрює у крадіжці прихильників УПЦ МП

На Волині пограбували церкву: громада ПЦУ підозрює у крадіжці прихильників УПЦ МП - фото 1
У Свято-Воскресенському храмі села Кияж Доросинівської громади сталася крадіжка. З приміщення винесли велику кількість речей церковного вжитку.

У п'ятницю, 11 листопада, у селі працювала поліція, повідомляє Район.Рожище.

Зі слів людей, з храму зник хрест, плащаниця та деякі ікони. Це ті речі, зникнення яких побачили одразу й викликали поліцію. Увесь перелік речей, які викрали, складали працівники поліції.

Напередодні релігійна громада Свято-Воскресенського храму ПЦУ села Кияж отримала витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на будівлю церкви. Прихожани готувалися до першої Служби українською мовою, що мала відбутися у неділю, 13 листопада.

Досі у храмі богослужіння відправляв священик УПЦ МП Анатолій Дем’янчук. Жителі села кажуть, що бачили, як прихильники УПЦ МП виносили з церкви якісь речі.

Рішення про перехід до ПЦУ у Свято-Воскресенському храмі села Кияж одноголосно ухвалили на парафіяльних зборах. Настоятель храму, отець Анатолій Дем’янчук, рішення громади не підтримав та залишився вірним Московському Патріархатові. У липні митрополит Луцький і Волинський Михаїл підписав розпорядження про прийняття у клір Волинської єпархії Православної Церкви України Свято-Воскресенської парафії села Кияж Доросинівської громади.