У селі під Києвом відкрили школу для кримськотатарських дітей

У селі під Києвом відкрили школу для кримськотатарських дітей - фото 1
У селі Чайки під Києвом відкрили школу для кримськотатарських дітей Birlik School.

Як повідомляє Крим.Реалії з посиланням на сайт QIRIM.News, зараз у селі проживає близько 300 сімей кримських татар, тому там створили освітньо-культурний центр Birlik («Єдність»), що складається з мечеті, спортзалу та їдальні-вітальні.

Зараз у школі навчається близько 50 дітей, однак керівництво сподівається, що з часом кількість учнів зросте вдвічі. Учні зможуть вивчати кримськотатарську мову та літературу. Окрім того, там впроваджуються сучасні методики викладання. Навчання білінгвальне ‒ українською та англійською мовами. За словами організаторів, навчання у школі відкрите для дітей усіх національностей і конфесій.

Муфтій Духовного управління мусульман АР Крим Айдер Рустемов у коментарі інформаційному агентству «Українські новини» висловив думку, що відкриття під Києвом школи для кримськотатарських дітей ‒ це важливий крок для інтеграції кримських татар на материковій частині України, а також хороший приклад для інших українських регіонів, де компактно проживають кримські татари:

«Знання ‒ це світло, знання ‒ це сила. Сьогодні насправді світом правлять знання. Якщо ми хочемо деокупувати Крим і повернутися до Криму, то, безумовно, ця сфера й цей вектор ‒ один з найбільш важливих. Почуття гордості, почуття того, що ми просунулися на цьому шляху... Ми завжди думаємо про Крим. Нехай вона (школа ‒ ред.) тут відкрилася, у Чайці, нехай це буде Київська область, нехай це буде далеко від Криму, але знову ж таки, це ще один маленький крок на шляху до звільнення Криму. Тому що майбутнє ‒ за нашими дітьми».

Директор школи та культурного центру Birlik Назим Сейдаметов в інтерв'ю Радіо Крим.Реалії висловив думку, що чим більший розвиток прогресу, тим більшим стає розрив між поколіннями, тому важливим для сучасної школи він вважає технологічні, інтерактивні можливості в освіті.

За його словами, освітній процес проводиться в межах програми, затвердженої Міністерством освіти та науки України. Також існує варіативна частина навчання, дозволена міністерством, яку застосовують під час уроків з вивчення кримськотатарської мови, основ ісламської етики та культурних традицій кримських татар.

Що стосується викладацького складу, Назим Сейдаметов повідомив, що школа орієнтується на дипломованих фахівців з місцевого середовища:

«Тут не обійшлося без самопожертви: ті специфічні предмети ‒ кримськотатарську мову, основи ісламської етики, викладання арабської мови для можливості читати Коран, ‒ ці викладачі [працюють] частково на волонтерських засадах, частково ми покриваємо їх витрати. Всі інші предмети ‒ це місцеві фахівці, викладачі української мови, математики та інших предметів у межах шкільної програми».