У Севастополі окупанти намагаються відібрати храм у римо-католиків
Про це в Телеграмі повідомляє Центр Національного Спротиву, передає Укрінформ.
"У тимчасово окупованому Севастополі росіяни запустили процес рейдерського захоплення будівлі храму римо-католицької громади. Йдеться про колишній кінотеатр «Дружба», який до Другої світової був костелом. Тепер окупанти хочуть зробити з нього палац одружень чи концертний зал", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це черговий приклад утиску релігійних свобод на півострові. "Кремль послідовно знищує незалежні громади, які не вписуються у «православні скрєпи» та не підконтрольні Москві", - додали в центрі.
Севастопольський костел св. Климента зведений у 1911 році. У 1936 президія міської Ради ліквідувала храм і передала приміщення тресту «Транселектро» для трансформаторної підстанції. Приводом для ліквідації послужила відсутність священнослужителя і недостатнє фінансове утримання у зв'язку з нечисленністю прихожан.
У 1948 році костел перебудували у дитячий кінотеатр «Дружба» на 300 місць. Починаючи з 1998 року, римо-католицької громада, а також різні громадські та релігійні діячі зверталися до органів державної влади міста з клопотанням про повернення костелу для релігійних потреб.
З 2006 року кінотеатр «Дружба» був закритий. У 2016 році будівлю колишнього костелу визнано об'єктом культурної спадщини. 13 грудня 2017 року на Міжконфесійній раді розглянули можливість передачі костелу місцевій римо-католицькій громаді.