"У східних регіонах під окупацією немає жодного діючого католицького священика, римського чи грецького обряду", - Митрополит Борис Ґудзяк
«Найбільше від російської агресії постраждали церкви (пов’язані з Московським Патріархатом) – принаймні 143 знищено або пошкоджено. Наприклад, Святогірська Лавра, чернечий оплот російського православного впливу на сході України, зазнав серйозних обстрілів і пошкоджень. Велика кількість цивільних вбиті окупантами на сході України є охрещеними членами юрисдикції Московського Патріархату», – зауважив митрополит.
Згідно з даними папського нунція у Києві, у східних регіонах під окупацією немає жодного католицького священика, римського чи грецького обряду, які залишаються активним
«У міжнародному масштабі деякі консервативні християни вважають Путіна захисником християнських цінностей і православної віри. Чи можете ви захищати цінності, вбиваючи їхніх носіїв?» – запитує митрополит Ґудзяк.
Говорячи від імені Української Греко-Католицької Церкви з найдовшою історією переслідувань з боку імперської, радянської і тепер неоімперської російської влади, він сказав, що «згідно з даними папського нунція у Києві, у східних регіонах під окупацією немає жодного католицького священика, римського чи грецького обряду, які залишаються активним».
«Усім їм довелося виїхати, їх заарештували або вони переховуються», – зазначив у своєму письмовому свідченні Борис Ґудзяк, Архиєпископ Філадельфійський і митрополит для українських єпархій у США.
Двоє священиків УГКЦ з Бердянська, Іван Левицький та Богдан Гелета, обидва члени св Ордену Редемптористів, були ув’язнені в листопаді 2022 року, і їх місцезнаходження залишається невідомим, акцентував митрополит Борис Ґудзяк.
Додамо, комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія, є незалежною урядовою агенцією США, створеною в 1976 році, для контролю та заохочення дотримання Гельсінкських угод. У часи холодної війни між Радянським Союзом і Західом Гельсінська комісія майже півстоліття стежила за дотриманням СРСР Гельсінських угод, особливо щодо прав людини, чим допомагала багатьом радянським дисидентам, у тому числі релігійним діячам.
Керівники Гельсінської комісії, Вілсон і Коен були серед законодавців Палати представників, які наприкінці квітня подали Резолюцію про перемогу в Україні, двопартійну резолюцію, яка зазначає, що перемогою України має вважатись повне повернення під контроль Києва території України в міжнародно визнаних кордонах 1991 року.
За словами Вільсона, українська перемога «єдиним шляхом до миру», а Коен додав, що українська перемога "також критична для Сполучених Штатів", бо «Українська боротьба – це наша спільна боротьба».
Конгресмени закликали озброїти Україну, «щоб майбутній контрнаступ міг виправдати очікування, і щоб Україна могла виграти війну якомога швидше».