У СІЗО помер Джеміль Гафаров, засуджений у справі кримських мусульман

У СІЗО помер Джеміль Гафаров, засуджений у справі кримських мусульман - фото 1
У слідчому ізоляторі російського Новочеркаська помер засуджений на 13 років позбавлення волі у справі кримських мусульман кримчанин Джеміль Гафаров.

Про це повідомляє сайт Крим.Реалії з посиланням на громадське об'єднання «Кримська солідарність» та адвокатку Лілю Гемеджи.

«Я зателефонувала до СІЗО, мені повідомили, що він помер. Сказали, що його сьогодні заберуть у морг», – повідомила Гемеджі.

Раніше адвокат Гафарова Еміль Курбедінов повідомляв, що у СІЗО Новочеркаська його підзахисному відмовляють у проведенні медичного обстеження.

13 січня «Кримська солідарність» із посиланням на правозахисний офіс кримських адвокатів повідомляла, що стан здоров'я засудженого у справі кримських мусульман політв'язня Джеміля Гафарова «різко погіршився».

За словами дружини ув'язненого Разіє Гафарової, у 2017 році, до порушення кримінальної справи, він переніс інфаркт міокарда. Того ж року йому діагностували хронічну ниркову недостатність із порушенням фільтрації нирок. Політв'язень потребує регулярного діалізу нирок, який в умовах СІЗО проводити неможливо.

Смерть Гафарова стала другим подібним випадком за тиждень – 8 лютого «Кримська правозахисна група» з посиланням на свої джерела повідомила про смерть у колонії №5 міста Новотроїцьке Оренбурзької області Росії українця Костянтина Ширинга, засудженого в Криму за звинуваченням у «шпигунстві».

Російська ФСВП публічно не коментує інформацію адвокатів і рідних Гафарова.

11 січня кримських татар Аліма Карімова, Сейрана Муртазу, Ерфана Османова, Джеміля Гафарова та Сервета Газієва, звинувачених у «справі кримських мусульман», російський суд засудив до 13 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Алім Карімов, Сейран Муртаза та Ерфан Османов були затримані після обшуків співробітниками ФСБ, МВС Росії та Росгвардії у будинках кримськотатарських активістів 27 березня 2019 року. Загалом тоді було затримано 24 особи. 27 і 28 березня 2019 року російський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.