У соборі святого Юра у Львові сьогодні освятять копію Єрусалимської чудотворної ікони

05 березня, 09:05
Католики
У соборі святого Юра у Львові сьогодні освятять копію Єрусалимської чудотворної ікони - фото 1
5 березня 2023 року об 11:00 Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) звершить Архиєрейську Божественну Літургію, а відтак освятить копію чудотворної Єрусалимської ікони, яка перебуватиме в цьому храмі для почитання і молитви вірних.

За переказами, Єрусалимська ікона Богородиці була написана у п’ятнадцятий рік після Вознесіння Господнього (48 р. н.е.), в Гефсиманії. Її автором вважають апостола Луку. Деякі свідчення зазначають, що саме вона є тією чудотворною іконою Матері Божої, від якої зійшов голос до преподобної Марії Єгипетської і навернув її від гріховного шляху, коли та молилась у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі.

Пізніше ікона перебувала в Константинополі, Влахерні, врешті – у Корсуні (Херсонес). Відтак вона потрапила до Великого Новгорода, згодом – до Москви, звідки під час наступу Наполеона в 1812 році зникла і була замінена вірним списком. А оригінал ікони якимось дивовижним чином згодом знову опинився в Єрусалимі – в храмі Гробниці Пресвятої Богородиці. Святий образ і донині зберігається там.

З іконографічної точки зору, Єрусалимська ікона Божої Матері являє собою тип портретного зображення Богоматері з Немовлям. Серед численних благодатей, які випрошують у молитві перед нею, є, зокрема, прохання захисту перед навалою ворогів. Тож і львів’яни зможуть вшанувати копію чудотворної ікони і молитися перед нею про заступництво Богородиці в часі війни і про славну перемогу, в якій вона буде нашою заступницею.