У соборі в Грузії виявили могилу відомого царя XVI ст.

07.07.2021, 14:00
Світові
У соборі в Грузії виявили могилу відомого царя XVI ст. - фото 1
У соборі Архангелів, розташованому в колишній столиці Кахетинського царства, вчені знайшли гробницю царя Левана.

Царська фортеця Гремі в 175 км на схід від Тбілісі — все, що залишилося від колись величної столиці Кахетинського царства, що процвітала в XVI — XVII століттях. Домінантою Гремі є собор Архангелів, зведений за наказом царя Левана в 1565 році. Храмовий комплекс оточений стіною, з вежами і амбразурами, збереглися навіть залишки таємного підземного ходу, що веде до річки, повідомляє Lenta.ua.

Згідно з історичними джерелами, саме в соборі Архангелів був похований цар Леван, що правив Кахетією в 1518 — 1574 рр. Проте точне місце поховання було невідомо, оскільки надгробок не зберігся.

Але днями, як повідомляє сайт Грузія Online, археологічна експедиція Національного музею Грузії виявила в соборі гробницю легендарного царя.

Під час розкопок в південно-західному куті храму була виявлена перекрита аркою з цегли гробниця, де разом з останками збереглися кілька виробів XVI століття. Для остаточної ідентифікації фрагменти кісток будуть передані в науково-дослідний інститут Національного музею Грузії, а також в спеціалізовані лабораторії за кордоном.

У соборі в Грузії виявили могилу відомого царя XVI ст. - фото 75192

 

Цар Леван правив 54 роки, і весь цей час Кахетія залишалася мирною і благополучною країною, яка брала участь в регіональній торгівлі. На відміну від інших регіонів Грузії, міста і села Кахетії процвітали, залучаючи переселенців з Картлі, а також вірменських і перських торговців. Леван був відомий і як щедрий меценат, його портрети збереглися в багатьох церквах, які він підтримував.

Цар помер в 1574 році, у нього залишилися п'ятеро синів, між якими незабаром розгорілася жорстока суперечка про престолонаслідування.

Теги: #Грузія