У Софійському соборі відбудеться концерт духовної музики "Псалми Давида"

22 травня, 10:10
Культура
У Софійському соборі відбудеться концерт духовної музики "Псалми Давида" - фото 1
У Софійському соборі 29 травня відбудеться концерт духовної музики «Псалми Давида. Музика Вікторії Польової» у виконанні камерного хору «Київ», диригент Микола Гобдич.

Символічно й водночас пророчо звучать сьогодні слова: «Хоч би тисячі біля тебе падали, і навіть десятки тисяч — праворуч від тебе, однак тебе це не торкнеться…» із Псалма № 90. Про це інформує NV.

2022 року, після трагічних подій у Бучі, музику до «Живий у допомозі Вишняго» створила українська композиторка Вікторія Польова. Тоді по завершенню твору композиторка поділилася роздумами: «Щойно закінчила працювати над 90-м псалмом для двох змішаних хорів. Почала в перший день війни. Дуже важкий, болісний твір. На виживання. Уся кров у нього пішла…»

Професійна європейська музика народилася в храмі.

Як зазначив доктор мистецтвознавства Юрій Чекан: «В Україні саме духовна музика та хоровий спів упродовж багатьох століть були тими острівцями, де українська музична культура могла функціонувати та розвиватися. Це той ґрунт, на якому згодом виросла вся наша академічна музика. Микола Дилецький, Максим Березовський, Артемій Ведель, Микола Лисенко, Кирило Стеценко, Микола Леонтович — усі вони плекали традицію духовного хорового співу, формуючи національну музичну культуру європейського рівня. Тепер її продовжує киянка Вікторія Польова».

Концерт музики Вікторії Польвої увійшов до серії авторських концертів хорової музики сучасних українських композиторів. Цей проект започатковано культурним центром Дім Майстер Клас у співтворчості з камерним хором «Київ».