У Софії Київській вшанували пам’ять Інгігерди-Ірини - дружини Ярослава Мудрого

23 лютого, 16:09
Культура
У Софії Київській вшанували пам’ять Інгігерди-Ірини - дружини Ярослава Мудрого - фото 1
У Софії Київській вшанували пам’ять шведської принцеси й великої княгині Київської, дружини Ярослава Мудрого Інгігерди-Ірини. Саме сьогодні минає 974 роки від дня її смерті.

Про це повідомляє прес-служба Національного заповідника «Софія Київська»

Біля мармурового саркофагу в Софійському соборі, де покоїться прах княгині, провів панахиду намісник Києво-Печерської лаври єпископ ПЦУ Авраамій.

Традиційне дійство, як стало прийнято, доповнили просвітницькі заходи. Проте цього року місія науковців вийшла далеко за межі заповідника, оскільки просвітницько-наукову складову в церемонії вшанування було передбачено і на батьківщині Інгігерди – у Швеції. Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська провела лекцію "Іngegerd Olofsdotter Of Sweden - Grand Princes Irina of Kyiv" у Стокгольмі в межах виставкового проекту «Перехрестя історії - взаємини Швеції та України протягом 1000 років».

Традиція вшанування пам’яті великої княгині Руси-України започаткована у 2021 році за ініціативи Національного заповідника «Софія Київська» з метою розвитку і зміцнення давніх історичних зв’язків між Україною та Швецією. Також це своєрідне нагадування, що Україна – держава із багатовіковою історією, тісно пов’язаною з європейськими державами та королівськими династіями.
Дізнатися більше про життя Інгігерди-Ірини допоможе книга к.і.н. Олени Ясинецької «Три покоління благовірності: Інгігерда Шведська, Анна Київська, Едігна Баварська».