У США постійно зростає число практикуючих католиків

28.07.2011, 13:33
Зростаючі парафіяльні громади і більше практикуючих католиків: такий висновок зробили в Центрі прикладних досліджень в області апостольства при Джорджтаунському університеті (США).

Зростаючі парафіяльні громади і більше практикуючих католиків: таку «фотографію» зробили в Центрі прикладних досліджень в області апостольства при Джорджтаунському університеті (США). Соціологічне дослідження виявило, що на тлі тенденції скорочення числа парафій і священиків має місце феномен чисельного зростання віруючих, в першу чергу іспаномовних, які регулярно беруть участь у Літургії та в парафіяльній діяльності. 

Дослідження під назвою «Мінливе обличчя католицьких парафій США» охопило 846 парафій. 

У ньому, зокрема, підкреслюється, що громади віруючих постійно зростають чисельно. За останні сорок років у США число католиків збільшилося на 75 відсотків. За даними статистики, в країні проживають 77,7 млн. католиків, і прогнози на 2050 рік коливаються між 95,4 і 128 млн. 

Кількість парафій, які припинили свою діяльність за останні 10 років, так само 7,1 відсотка. У 2000 році в США було 19 тисяч активних парафіяльних спільнот, а до кінця десятиліття їх залишилося 17 800 – стільки ж, скільки їх налічувалося в 1965 році. Таким чином, сьогодні ми спостерігаємо тенденцію «компенсації»: у той час як число парафій зменшується, чисельність прихожан зростає. Третина американських парафій налічує більше 1200 чоловік, а парафій, де зареєстровано менше 200 віруючих, стало на 24 відсотки менше, ніж у 2000 році, і на 15 відсотків менше, ніж у 2010-му. 

З ростом числа католиків і зі зменшенням числа парафій участь в Святих Месах стала набагато масовішою. У половині всіх католицьких храмів США відбуваються більше чотирьох передсвяткових і недільних Святих Мес. Тільки в одній десятій частині всіх парафій обмежуються недільної службою, в той час як в 28 відсотках парафій здійснюється більше п'яти Мес на тиждень. Середнє число вірних одного приходу, які беруть участь у недільній Месі, за десять років зросла на 144 людини. 

Значним чином такій ситуації сприяють іммігранти, та парафії ростуть за рахунок іспаномовних католиків. Близько 6 відсотків всіх недільних Мес служаться іспанською мовою, а в третині парафій щонайменше раз на місяць відбувається хоча б одна Меса іноземною мовою, що на 22 відсотки більше, ніж у 2000 році. До цього слід додати, що в новому мультикультуральному контексті 37 відсотків парафій приділяють увагу традиціям іноземних громад і організують Літургії з нагоди їх національних релігійних свят, наприклад, Діви Марії Гваделупської. 

У соціологічному дослідженні згадується також про фінансовий внесок віруючих у зміст парафій і функціонування різних церковних установ: за останні п'ять років сума склала на 14 відсотків більше. При цьому більш щедрими в пожертвуванні виявилися маленькі громади. Про це повідомляє російська служба Радіо Ватикану

Теги: #Віра