У США українські та міжнародні діячі говорили про християнську солідарність і допомогу Україні

У США українські та міжнародні діячі говорили про християнську солідарність і допомогу Україні - фото 1
Міжнародна Консультація, присвячена питанням підтримки народу України, пройшла 10–11 листопада в м. Нешвіл, США. Консультація, яка була ініційована християнською організацією «Місія Євразія», стала платформою, що об’єднала аналітиків, лідерів церков і місій, політиків та меценатів – друзів України.

Як повідомили РІСУ організатори, більше 120 учасників з України, США, Молдови, Польщі зібрались для аналізу причин російської агресії, обговорення викликів, з якими стикнулась Україна в результаті цієї агресії, консолідації зусиль для продовження допомоги стражденним українським людям і церквам, які служать цим людям.

«24 лютого, день початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, змінив моє життя. З цього моменту кожен день моє серце і мої зусилля спрямовані до людей, які страждають, – підкреслив Сергій Рахуба, Президент Mission Eurasia. — Зараз, коли війна в Україні починає витіснятись із західного інформаційного поля іншими подіями, я дуже добре розумію, що Україна, як і раніше, потребує допомоги. Виклики лише посилились. Тому наша команда організувала і провела Консультацію. Це стратегічна подія, яка вплинула і надалі буде впливати на динаміку надання допомоги українським церквам, центрам допомоги біженцям в Польщі і Молдові, багатьом потребуючим людям».

В Консультації взяла участь велика група представників України: Олександр Маркушин – міський голова Ірпеня, Мар’ян Заблоцький – народний депутат України, пастор Валерій Антонюк – президент Союзу Євангельських християн баптистів України, пастор Ігор Бандура – віце-президент з міжнародних зв'язків Союзу ЄХБ, Анатолій Козачок – віце-президент з міжнародних зв'язків та партнерства Української Церкви Християн Віри Євангельської, Євстратій Зоря – архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України, Олександр Язловецький – єпископ-помічник Києво-Житомирської діїцезії РКЦ, Михайло Бріцин – пастор Євангельської баптистської церкви Благодать у Мелітополі Запорізької області ( нещодавно заарештований російським ФСБ і разом з сім'єю депортований на неокуповану територію України), Олександр Заєць – президент Інституту релігійної свободи, Павло Унгурян – народний депутат України 6-го та 8-го скликань.

Міжнародними учасниками Консультації стали: доктор Джон Бернбаум – старший науковий співробітник Інституту Пола Генрі з вивчення християнства і політики при Університеті Кальвіна, доктор Марк Еліот – експерт з церковних відносин Схід-Захід, почесний редактор Східно-Західної Церкви та Звіту про служіння, доктор Річард Шерман – заслужений професор освіти та історії Тихоокеанського університету Сіетла, член правління «Місії Євразія», автор книг з історії культури, Брія Блессінг – багаторічна місіонерка в Україні, американо-українська співачка, автор пісень та гуманітарна активістка, пастор Валерій Гілецький – депутат парламенту Молдови, колишній президент Союзу баптистів Молдови, депутат Європарламенту, експерт з питань взаємовідносин між Церквою і суспільством і Павло Щелін – асоційований експерт Українського інституту майбутнього, аспірант Центрально-Європейського університету у Відні, філософ, історик та кандидат наук з міжнародних відносин, Олександр Бєлєв – міжнародний директор «Школи без стін», старший пастор «Церкви без стін», директор Кишинівського центру допомоги біженцям ІCare, пастор Дон Парсонс – директор служіння «Місії Євразія» в Польщі, Реймонд Ле Клер – директор мережі християнських освітніх ресурсів «Місія Євразія», а також інші лідери церков, місій, фондів і служінь.

«З перших днів війни «Місія Євразія», разом зі своїми партнерами в Україні і через свої центри допомоги біженцям в Польщі та Молдові, доклала величезні зусилля для евакуації людей, доставці продуктових наборів, допомозі дітям і дорослим, які зазнали травму війни. Наш проект гуманітарної допомоги ICare став одним з ключових каналів підтримки людям, які страждають. Проте криза в Україні – це не лише регіональна криза, а глобальна криза, яка потребує глобальної відповіді», – впевнений Денис Горєньков, міжнародний директор «Місія Євразія».

У США українські та міжнародні діячі говорили про християнську солідарність і допомогу Україні - фото 102547

В фокусі уваги учасників Консультації були наступні теми:

  • Ідеологія «русского миру» та її вплив на сусідні країни і світове співтовариство.
  • Економічні, гуманітарні і релігійні наслідки війни в Україні.
  • Наступ на свободу віросповідання на окупованих територіях України.
  • Роль Церкви під час війни, а також те, як церковні спільноти США і всього світу можуть підтримати зусилля з надання допомоги Україні.

За словами учасників, криза в Україні посилюється, життєво необхідно зміцнення існуючих каналів підтримки і поява нових ініціатив допомоги. Тому Консультація стала прекрасною можливістю для налагодження стратегічних контактів, встановлення партнерських взаємин і співробітництва, яке послужить для допомоги українській церкві і стражденним людям, а також для відновлення країни в перспективі.

Стратегічно важливою дією учасників Консультації стало підписання Декларації про християнську солідарність в допомозі переслідуваним за свої переконання людям і в милосерді через гуманітарну допомогу народу України, який потерпає від війни.

У США українські та міжнародні діячі говорили про християнську солідарність і допомогу Україні - фото 102548