У Стамбулі відслужили різдвяну Літургію українською та відзначили отримання Томосу

У Стамбулі відслужили різдвяну Літургію українською та відзначили отримання Томосу - фото 1
В храмі Святого Миколая на Фатіху, в Стамбулі, 7 січня відбулася Божественна Літургія з нагоди Різдва Христового.

Про це повідомляє Укрінформ.

Божественна Літургія відбулася з благословення Вселенського Патріарха Варфоломія. Її відправив єпископ Галікарнаський Адріан, архимандрит Харлампій та патріарший диякон Яків.

«Стало доброю традицією проводити Богослужіння українською мовою. Напевно, всі ми відчуваємо особливу благодать від сьогоднішньої Служби, а перебуваючи разом, громадою, відчуваємо себе великою родиною. У Стамбулі дуже потужна українська громада», - сказав, звертаючись до громади, посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

Дипломат подякував Вселенському Патріарху та Його Всесвятості Варфоломію за можливість провести Богослужіння на Фанарі рідною мовою, привітав присутніх з Різдвом та річницею отримання Томосу.
«У ці дні, рівно два роки тому відбулося диво - Православна Церква України отримала Томос. І це вже доконаний факт, Православна Церква України зміцнюється з кожним днем», - сказав Андрій Сибіга.

6 січня 2019 року, на Різдво, Україна отримала Томос про автокефалію, який свідчив, що Православна церква, яка знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної держави, є канонічно автокефальною, незалежною та самоврядною.