У Старій синагозі Ессена українці відкрили виставку про Голодомор

У Старій синагозі Ессена українці відкрили виставку про Голодомор - фото 1
У німецькому місті Ессен 28 червня відбулося відкриття виставки «Нас вбивали, бо ми українці», підготовленої Національним музеєм Голодомору–геноциду.

Це виставка про події, між якими – 90 років, але які поєднує одне страшне слово – «геноцид», передає Голос України.

Приміщення для експонування надала Стара синагога (Die Alte Synagoge)– один із найбільших культурних осередків міста Ессен, з яким українська сторона активно співпрацює, тому що Голодомор українців та Голокост євреїв – це два найстрашніші злочини у світі.

Відкрили виставку мер міста від партії Зелених Рольф Фліс, президент Міжнародної громадської організації українців «Четверта Хвиля» Ірина Ястреб, генеральний директор Музею Голодомору Олеся Стасюк (у Zoom–форматі) та директор Старої синагоги Урі Кауфман.

У Старій синагозі Ессена українці відкрили виставку про Голодомор - фото 95763

Чотири місяці поспіль світ жахається від злочинів, які чинять в Україні солдати путіна. Кремлівському режиму ніяк не вдається приховати ці звірства від світової спільноти за словами «фейк» і «постановка». Хоча 90 років тому іншому кремлівському диктатору Йосипу Сталіну вдалося створити інформаційний вакуум, в якому від очей світової спільноти заховали інший масовий злочин – Голодомор 1932–1933 років, вчинений над українцями.

У Німеччині і досі мало знають про виморення українців голодом. Виставка якраз і покликана більше розповісти німецькому суспільству про злочини минулого і сьогодення, які здійснює проти українців Росія – спочатку сталінська, а тепер путінська. Навіть методи схожі: голод знову використовують як знаряддя вбивства і шантажу, а брехню і маніпуляції видають за правду.

Це вже не перший захід в німецькому Ессені, у центрі якого – геноцид українців. 10 червня цього року в найбільшому залі виставкового комплексу Месса Ессен відбулася міжнародна наукова конференція «Геноцид українців: від минулого до сьогодення». Науковці зі США, Німеччини, Канади та України обговорювали масові штучні голоди і Голодомор-геноцид, які пережила Україна в 1920–х – 1940–х роках, а також чергове знищення українців, яке росія розпочала в 21 столітті.

Як наголошував учасник конференції, доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко, геноцид – це особливий вид злочинів.

«Сьогодні, в рік 90–х роковин Голодомору–геноциду, ми запитуємо себе: чому такий жахливий злочин як геноцид знову зміг повторитися? Чому цивілізований світ це дозволив? Відповідь на поверхні: непокаране зло завжди повертається, – зазначає Олеся Стасюк. – Засудження злочинів нацизму та покарання його поплічників стало важливим запобіжником до їх неповторення в майбутньому. Натомість злочини комуністичного режиму залишилися незасудженими.

У Старій синагозі Ессена українці відкрили виставку про Голодомор - фото 95764

Важливим підсумком міжнародної конференції стало ухвалення резолюції, в якій науковці закликали депутатів німецького Бундестагу визнати Голодомор геноцидом і засудити дії комуністичного режиму, а також сучасних фашистів, яких очолив особисто путін.