У столиці Болгарії відбувся майстер-клас з українського писанкарства

16 квітня, 09:45
Культура
У столиці Болгарії відбувся майстер-клас з українського писанкарства - фото 1
У Болгарії підготовка до Великодня стартувала з майстерні писанкарства у Софії, організованої Українським дитячим клубом в Софії.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Писанка – це символ України, символ відродження і воскресіння. Українці зберегли свою мову, культуру, традиції, незважаючи ні на що. Такий народ неможливо перемогти», – сказала в коментарі агентству організаторка Українського дитячого клубу в Софії Анастасія Проданскі (Симуха).

На майстер-класі дітям розповіли про основні символи та кольори, які традиційно використовують українці при оздобленні писанок, та їхнє значення.

«У повітрі пахло бджолиним воском, на столі горіли свічки, а діти обирали символи і наносили їх писачками на своє яйце. Кожен символ – це код, які наші предки використовували, щоб створити надійний оберіг, яким з давніх-давен була писанка в Україні», – поділилася враженнями Анастасія Проданскі.

За її словами, свою першу писанку створила ще школяркою в таборі на Закарпатті, що згодом стало традицією і для її родини в Києві.

«Посіяне багато років тому зерно дало свої плоди – з радістю передаю цю дивовижну українську традицію дітям у Болгарії. Горда і тим, що наша молодь починає вчити своїх однолітків. Один із учасників нашого Клубу як освоїв тут писанкарство, організував майстер-клас для студентів у США, куди поїхав на навчання», – додала Проданскі.

У заході взяли участь як діти української діаспори в Болгарії, так і вимушені переселенці, хто знайшов прихисток в країні після початку широкомасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

«Коли в Україні війна, серце крається за рідних, дуже важливо об'єднуватися за кордоном довкола свого, формувати позитивні спогади для дітей», – зауважила співорганізаторка Клубу Ольга Лещенко.