У столиці відкрилася виставка ікон, виконаних на дошках ящиків з-під боєприпасів

25 березня, 11:30
Культура
У столиці відкрилася виставка ікон, виконаних на дошках ящиків з-під боєприпасів - фото 1
Нещодавно в столиці у виставкових залах Брами Заборовського відкрилася виставка мозаїчних ікон "А світло в темряві світить…", які виконані українською художницею-мозаїсткою Еміли Міллер.

Про це повідомляє Національний заповідник "Софія Київська".

Розповідають, що Еміли Міллер виконала свої роботи на ящиках з-під мін та боєприпасів. Улітку 2022 року художниця вивезла до Равенни (Італія) передану з передової військову тару, і там розпочала роботу над проектом.

Кипарисову дошку символічно замінила на просочені димом і болем соснові дошки, в образах святих передала людські страждання, страх та розпач, віру, надію та незламність українців.

Виставка мозаїчних ікон Еміли Міллер експонуватиметься в Брамі Заборовського до кінця квітня 2024 року.

Еміли Міллер вже багато років працює з "Групою мозаїстів Равенни" ("Gruppo Mosaicisti Ravenna"), яка входить до найстаріших реставраційно-мозаїчних майстерень Італії, що поблизу Собору Сан-Вітале, який славиться візантійськими мозаїками 4 ст.

У столиці відкрилася виставка ікон, виконаних на дошках ящиків з-під боєприпасів - фото 131838

Маючи навички з викладки мозаїки та іконопису, отримані в Україні, Е.Міллер зуміла їх застосувати в мозаїчній лабораторії Равенни, куди переїхала у 2014 році через окупацію Українського Криму.

Через повномасштабне вторгнення росіян на українські території Равенна вдруге стала прихистком для художниці. У найстаріших лабораторіях художниця освоїла сучасну техніку мозаїчного набору, мистецтво мозаїки Візантії та Стародавнього Риму, правила з консервації та реставрації мозаїк. Під керівництвом художнього директора мозаїчної майстерні, професора Марко Санті здобула знання та вміння зі створення скульптури та мозаїчної ікони.

виставка ікон