У Стрию сьогодні перезахоронять Юрія Шевчука - батька Глави УГКЦ

20.05.2023, 11:59
Католики
У Стрию сьогодні перезахоронять Юрія Шевчука - батька Глави УГКЦ - фото 1
У катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию, що на Львівщині, 19 травня відбулося відспівування блаженної пам’яті Юрія Шевчука, батька Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава. Парастас очолив єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків у співслужінні багатьох єпископів і священиків УГКЦ.

На заупокійній молитві був присутній Блаженніший Святослав, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Сьогодні цей храм прощається зі своїм парафіянином. Він не був тут довго, але в останній час свого перебування у Стрию він був тут кожного ранку о 8-й годині», — зазначив у своєму слові владика Тарас Сеньків.

«Прощаємося з батьком, котрий дав нашій Церкві і нашому народу Патріарха, так само і священика, — сказав владика Тарас. — Прощаємось із людиною, яка була дуже світла, дуже щира».

У Стрию сьогодні перезахоронять Юрія Шевчука - батька Глави УГКЦ_1

Пряму трансляцію похоронних богослужінь батька Глави УГКЦ провело «Живе телебачення».

Сьогодні, 20 травня, о 12:00 розпочнеться заупокійна Архиєрейська Божественна Літургія, відтак п. Юрія Шевчука поховають на міському цвинтарі.

Пан Юрій Шевчук упокоївся у Бозі 5 грудня 2022 року у лікарні Сумма міста Акрон, що у США.

Перші похоронні богослужіння відбулися у США 9 грудня 2022 року. Чин похорону звершив архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк у співслужінні з єпископом єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Пармі владикою Богданом Данило та духовенством в м. Акроні (США).