У Стрию помолилися за упокій тата Блаженнішого Святослава в першу річницю його відходу до вічності

05.12.2023, 16:35
Культура
У Стрию помолилися за упокій тата Блаженнішого Святослава в першу річницю його відходу до вічності - фото 1
5 грудня 2023 року минає перший рік від дня відходу до вічності Юрія Шевчука, батька Блаженнішого Святослава. З цього приводу Глава УГКЦ очолив у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию поминальні богослужіння.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Разом із Предстоятелем молилися: архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян, єпарх Стрийський Тарас Сеньків, єпископ-помічник Стрийської єпархії Богдан Манишин та духовенство єпархії.

Наприкінці заупокійної Літургії Блаженніший Святослав подякував за спільну молитву всім присутнім, зокрема владикам і духовенству, а також хорові, адже «за стрийськими дяківськими традиціями, спів хору на поминальній молитві — знак великої пошани та любові».

«Дякую присутнім сестрам служебницям, сестрам Воплоченого Слова, Пресвятої родини, всій родині, яка сьогодні зібралася на молитву. Дякую нашим рідним і близьким з усієї України, всім, хто знайшов час, щоби звершити мирну і тиху спільну молитву», — додав Предстоятель УГКЦ.

Після Літургії у храмі помолилися панахиду, відтак довершили поминальні богослужіння на цвинтарі.
Нагадаємо, що Юрій Шевчук упокоївся в Бозі 5 грудня 2022 року на 79-му році життя після важкої недуги в лікарні Сумма м. Акрон (США).

Юрій Шевчук походив з Івано-Франківщини, був державним службовцем, працював на залізниці. Його родина брала участь у житті переслідуваної радянським режимом УГКЦ.
«Моя родина з боку батька, який був вихідцем з Івано-Франківщини, із селища Брошнів-Осада, була дуже активною в підпільному житті Церкви. Фактично, у тому контексті я познайомився з отцем Михайлом Косилом, який був ректором підпільної духовної семінарії на Франківщині», — пригадує Блаженніший Святослав.

Похоронні богослужіння відбулися 9 грудня 2022 року у США та у травні 2023 року в Україні. Похоронили батька Предстоятеля УГКЦ на міському кладовищі у Стрию.