У суді почали розглядати справу митрополита УПЦ МП Іонафана

06 червня, 14:03
Суспільство
У суді почали розглядати справу митрополита УПЦ МП Іонафана - фото 1
У Вінниці 5 червня відбулося судове засідання справи митрополита Тульчинського та Брацлавського УПЦ МП Іонафана. Священнослужителя звинувачують у виготовлені та поширенні матеріалів, які виправдовують збройну агресію РФ проти України. Місцеві судді брали самовідвід.

Про це повідомляє Vinbazar.com.

"Митрополит Іонафан (Єлецьких, 1949 р.н.), керуючий Тульчинською єпархією УПЦ, отримав поштову повістку з’явитися 5 червня 2023 року на засідання Вінницького міського суду, який ініціює розгляд проти нього кримінальної «справи», порушеної в результаті обшуків слідчими Вінницької СБУ", - йдеться у повідомленні інформаційної служби Тульчинської єпархії УПЦ МП.

У довідковому бюро Вінницького міського суду редакції сайту Vinbazar.com підтвердили, що 5 червня відбулося засідання щодо Єлецького Анатолія Івановича (світське ім'я та прізвище Іонафана - ред). Справу розглядав суддя Геннадій Кашпрук за статтею 436-2 - Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників. А ні в довідці, а ні в прес-службі суду не змогли уточнити, чи брав митрополит особисту участь в слухання. Наступне засідання призначено на 8 червня.

За словами речника управління СБУ у Вінницькій області Дениса Закаблука, до якого редакція звернулася за коментарем, слідчі передали справу до суду для розгляду по суті. Далі інтереси держави представляє прокуратура.

Також нагадав, що взимку позов мали розглядати у Тульчинському районному суді, але судді брали самовідвід, тому справу перенаправили до обласного центру.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року СБУ провела обшуки в митрополита Іонафана. За місцями проживання та у релігійних спорудах виявили друковані матеріали зі зверненням Путіна та Московського Патріарха до громадян України, визнання квазіреспублік «лнр та днр».

У листопаді СБУ вручила підозру священнослужителю. Слідчі переконували, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію РФ. Надруковані серійним накладом прокремлівські матеріали зберігав у підсобних приміщеннях церкви. Надалі планував організувати їх роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії.

Після цього 73-річний митрополит потрапив до лікарні через проблеми з серцем.

На початку 2023 року стало відомо, що президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства Іонафана, а також єпископа Ладижиньского Сергія, що є наближеним до очільника єпархії. Журналісти знайшли у них російські паспорти.