У Сумах забудовник знищив храм, де у 1920-х роках діяла парафія УАПЦ, а до того РКЦ

01.04.2021, 10:23
Культура
У Сумах забудовник знищив храм, де у 1920-х роках діяла парафія УАПЦ, а до того РКЦ - фото 1
На вулиці Горького, 12 у Сумах забудовник зруйнував будинок, в якому 100 років тому  був храмом. Руйнування старовинної будівлі зафіксувала 26 березня сумчанка Олена Шамрай.

До знищення будівлю храму використовувала місцева швейна фабрика “Спецодяг”, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на фейсбук-сторінку "Історія УАПЦ".

За документами на місці знищеної будівлі на вулиці Горького у Сумах планують зводити житло.

За словами голови громадської організації "Центр духовної єдності та розвитку" Олени Колесник, на цій будівлі є дата 1910 року, а також стало відомо, що це церква, яка діяла до 1926 року.

За словами Архиєпископа Сумського і Охтирського Мефодія (Срібняка), він має докази, що до 1926-го року у цьому храмі діяла парафія Української Автокефальної Православної Церкви, а раніше ці споруди використовували для богослужінь римо-католики.

Сумський історик Олег Корнієнко розповів, що раніше вулиця Горького, де знаходився зруйнований храм, називалася Суджанська, це одна з давніх магістральних вулиць ще козацького міста Суми, тобто 17-18 століття. У Сумах залишилось не так багато історичних споруд, і вони, на превеликий жаль, перебувають в неналежному обліку і владі треба більше звертати уваги на їх збереження.

"Ніякої церкви не було", - так каже історик і краєзнавець Олексій Ленський про будівлю на Горького, 12 в Сумах. Ґрунтує свої твердження Олексій Ленський на документах початку ХХ століття, зокрема історик посилається на перелік сумських храмів.

Через руйнування будівлі, яка може представляти історичну цінність, представники Сумського обласного громадського об’єднання "Майдан" звернулось до обласної прокуратури та до міського голови Сум.