• Головна
  • Новини
  • У Святій Софії відбулася спільна молитва за померлих від голоду...

У Святій Софії відбулася спільна молитва за померлих від голоду

30.11.2009, 16:14
У Святій Софії відбулася спільна молитва за померлих від голоду - фото 1
У День пам’яті жертв Голодомору в Софійському соборі Києва 28 листопада відбулася спільна міжконфесійна молитва за померлих від голоду. Молитву провели глави та уповноважені представники Церков та релігійних організацій України.

091130_5.jpgКИЇВ — У День пам’яті жертв Голодомору в Софійському соборі Києва 28 листопада відбулася спільна міжконфесійна молитва за померлих від голоду. Молитву провели глави та уповноважені представники Церков та релігійних організацій України.

На молитві у Святій Софії були присутні Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, члени Уряду, народні депутати, керівники та представники Церков і релігійних організацій, громадські діячі.

Того ж дня державні заходи вшанування загиблих під час Голодомору-геноциду пройшли на території столичного Державного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».

«Ми говоримо про Голодомор, бо ми – українці. Ми – вільні люди. Ми хочемо вільного життя. Слова про Голодомор, безумовно, важкі, і важка їхня дорога до серця кожної людини. А ще важчою, на мій погляд, є дорога усвідомлення відповідальності, яку нація бере за свою долю, за помилки минулого життя, які поверталися до нас смертю, за життя нинішнє і за життя майбутнє», – сказав у своїй промові в День пам’яті жертв Голодомору Президент України Віктор Ющенко.

Після поминальних урочистостей по всій Україні розпочалась акція «Запали свічку».

Вперше День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій, який встановив своїм указам № 1644/2005 Президент України Віктор Ющенко, було відзначено у 2005 році.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні». Цим актом Голодомор визнаний геноцидом українського народу.

За різними даними, під час Голодомору 1932-33 рр. в Україні загинуло від 7 до 10 млн. чоловік. Як підрахували історики, у той час в Україні щодня помирало понад 25 тисяч чоловік.

У поминальний тиждень в усіх регіонах країни пройшли тематичні конференції, виставки, конкурси робіт та досліджень, присвячені трагічним подіям початку 30-х років ХХ ст., відкрито пам'ятні знаки. Трагічна сторінка в історії українського народу знайшла відгук далеко за межами України.