У Свято-Михайлівському соборі Переяслава вперше молилися українською

03 червня, 09:20
Православні
У Свято-Михайлівському соборі Переяслава вперше молилися українською - фото 1
Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко) 2 червня в Свято-Михайлівському соборі міста Переяслава звершив першу Літургію після приєднання громади до єпархії.

Перед початком владика прочитав молитву на оновлення храму, повідомляє Релігійна правда.

За богослужінням молилися мер міста Вячеслав Саулко, виконувачка обов’язків генеральної директорки Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Марина Навальна.

Були піднесені молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ, а також за упокій душ полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

У Свято-Михайлівському соборі Переяслава вперше молилися українською - фото 171436

Історія Михайлівського монастиря сягає XI століття, коли 1089 року митрополит Переяславський Єфрем освятив кам’яний собор на честь Архангела Михаїла. Храм був зруйнований під час навали хана Батия у 1239 році. У XVII–XVIII століттях на цьому місці заснували монастир, а у 1743–1750 роках на місці давнього собору збудували Михайлівську церкву — одну з найстаріших будівель Переяслава.

У XX столітті в приміщенні церкви відкрили музей архітектури Переяслава періоду Київської Русі.

Додамо, 11 травня 2026 року в Переяславі державна виконавча служба разом із підрозділами внутрішніх справ офіційно звільнили комплекс Михайлівської церкви від незаконного користування релігійною громадою УПЦ МП.

Пам’ятка національного значення нарешті перейшла у фактичне управління заповідника «Переяслав».

Процедура примусового виконання судового рішення відбулася після тривалого ігнорування законних вимог з боку представників Московського Патріархату. Попри рішення Господарського суду Київської області від липня 2023 року та підтвердження апеляційної інстанції у листопаді того ж року, приміщення залишалися заблокованими.