У Таллінні відбудеться показ фільму «Щедрика» і творча зустріч з авторкою його сценарію

11.12.2023, 10:25
Культура
У Таллінні відбудеться показ фільму «Щедрика» і творча зустріч з авторкою його сценарію - фото 1
У Таллінні в рамках Українського кіноклубу в Естонії відбудеться показ фільму «Щедрик», творча зустріч з авторкою сценарію фільму Ксенією Заставською та презентація її книжки «Щедрик. Моя сповідь».

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці події у Фейсбуці.

Показ організовано Асоціацією українських організацій в Естонії спільно з продюсерською компанією «АМА ВІЖН» та за сприяння Посольства України в Естонії.

«Щедрик» – українська історична драма режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко, за сценарієм Ксенії Заставської, що вийшов у прокат в Україні 5 січня 2023 року. У фільмі розповідається про життя трьох родин різних національностей: українців, поляків та євреїв, об'єднаних спільною бідою – війною. Після репресивної системи СРСР вони відчувають на собі каральну машину Третього Рейху. У безвиході поневолення українська родина приймає до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу. Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам'яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

Сюжетну лінію Ксенія Заставська розробила на основі сімейної історії: її бабця під час Другої світової війни переховувала і врятувала життя двох польських дівчат.

Фільм з успіхом було показано у Литві, Естонії, Франції, Японії, США, Канаді, Ізраїлі, Туреччині та інших країнах світу.

Перед переглядом фільму відбудеться творча зустріч з Ксенією Заставською та презентація її книжки «Щедрик. Моя сповідь».