У Таллінні відбулася екуменічна молитва за мир в Україні

У Таллінні відбулася екуменічна молитва за мир в Україні - фото 1
У храмі Пресвятої Богородиці Троєручиці в Таллінні, столиці Естонії, в якому згуртовується на молитву місцева українська греко-католицька громада, в неділю П’ятидесятниці зібралися християни різних конфесій, щоби спільно помолитися за братів і сестер, які страждають від війни в Україні. У Богослужінні взяли участь: Апостольський Адміністратор Естонії єпископ Філіп Жордан і лютеранський Архиєпископ Естонії Урмас Віілма, настоятель української греко-католицької громади о. Роман Кіх. У молитві взяли участь представники членів Ради Церков Естонії.

Про це 11 червня повідомило Радіо Ватикану.

Єпископ Жордан розповів про досвід українських чоловіків, які проживали в Естонії, але з початком російської військової агресії повернулися на батьківщину, щоби вступити до лав збройних сил. Чимало з них перед тим прийшли до храму, щоби висповідатися, бо хотіли бути готовими до смерті. Деякі з них дійсно загинули.

Очільник естонських католиків, звертаючись до екуменічного зібрання, підкреслив, що сьогодні його молитва особливо обіймає дружин і дітей, які чекають повернення татів з війни. Він згадав, що й сам у дитинстві з нетерпінням очікував повернення батька з військової служби.

Лютеранський Архиєпископ Урмас Віілма, який очолює Естонську Раду Церков, підкреслив, що зло «ніколи не переможе». Він висловив солідарність з народом України, що переживає жорстоку війну.

Посол України Мар’яна Беца, Посол України в Естонії, що брала участь у молитві, подякувала естонцям за їхню молитву та за численні вчинки близькості та підтримки.

Станом на кінець травня до Естонії прибули 40 тисяч біженців з України. Християнські Церкви Естонії докладають всі можливі зусилля, щоби допомогти своїм братам і сестрам у потребі. Чимало з них знайшли духовну й матеріальну підтримку в українському греко-католицькому храмі.

Отець Роман двічі на день відправляє Богослужіння та надає духовний та організаційний провід новоприбулим біженцям, а парафія щотижня відправляє гуманітарну допомогу в Україну.

Сестри бриґітки прийняли українські сім’ї у своєму монастирі в Піріті поблизу Таллінна, забезпечуючи їх усім необхідним. Столична римо-католицька парафія святих Петра і Павла запланувала літні табори для українських дітей, щоб допомогти їм в інтеграції.