У Валенсії офіційно створено парафію УГКЦ

У Валенсії офіційно створено парафію УГКЦ - фото 1
1 червня у іспанському місті Валенсія у храмі Virgen del Pilar відбулося підписання документів про надання персональної парафії для громади УГКЦ, капеланом якої є отець Василь Бойко.

Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Пасторального Міграційного Відділу УГКЦ.

Зазначається, що своїм підписом угоду затвердили: Вікарій для Східних католиків Andrés Martínez Esteban (Madrid),Генеральний вікарій Vicente Fontestad Pastor (Valencia), документально оформив і був присутній при підписанні – Канцлер José Francisco Castelló Colomer (Valencia).

Детальніше про це "Ділу" розповів учасник громади Валенсії, Андрій Якубув:

“Інтеграція в регіональну церковну структуру на рівних умовах з рештою іспанських парафій. Як ще одна місцева католицька парафія, але націлена на задоволення духовних прав українців. Поділ на римо/греко – це в наших краях, не тут. Наприклад: новий статус даватиме змогу проводити вінчання українською мовою і в східному обряді, але вже з видачею іспанського документу (в Іспанії канонічний шлюб є дійсний перед державою без потреби походу молодят в РАЦС). До цього у двох обслуговуючих громаду священників був статус капеланів з не дуже чітким підпорядкуванням цілій низці церковних єрархів Іспанії та України,- залежачи від суті того чи іншого питання”, – прокоментував Андрій.