У Варшаві міжнародна група «Примирення в Європі — завдання Церков» обговорює війну в Україні

21 вересня, 10:02
Україна і світ
У Варшаві міжнародна група «Примирення в Європі — завдання Церков» обговорює війну в Україні - фото 1
У приміщенні Польської Екуменічної Ради у Варшаві (Польща) 19 - 21 вересня працює міжнародна робоча зустріч «Примирення в Європі — завдання церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині».

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, головною темою обговорення є несправедлива війна і військове вторгнення, яке Росія вчинила проти українського народу і держави.

У рамках засідання відбувся виступ о. Ігора Шабана, голови комісії УГКЦ сприяння єдності християн, який з благословення Блаженнішого Святослава бере участь у цій конференції.

Священик, зокрема, розповів про сучасну ситуацію в Україні та служіння, яке Церква несе людям, що вимушено втікають від російського агресора та війни, рятуючи себе та своїх рідних від смерті та знищення. Отець Ігор також подякував учасникам зустрічі з Польщі та Німеччини за молитву за Україну, яка звершується християнами Європи і є джерелом оптимізму і надії українців на те, що разом переможемо зло, і мир благословить нашу Батьківщину.

Робоча група «Примирення» діє з 1996 року. У її склад входять представники Церков Німеччини, Польщі, Білорусі й України. Метою групи є обговорення актуальних проблем сучасності й можливого внеску церков у рішення цих проблем.

Україну в Групі «Примирення» представляють о. Ігор Шабан (УГКЦ), єпископ Павло Шварц (Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква), о. Олександр Кушта (РКЦ), проф. Володимир Бурега (УПЦ МП).