• Головна
  • Новини
  • У Ватикані не сподіваються на швидке повернення до Білорусі архиєпископа Тадеуша Кондрусевича...

У Ватикані не сподіваються на швидке повернення до Білорусі архиєпископа Тадеуша Кондрусевича

11.10.2020, 11:20
Митрополит Тадеуш Кондрусевич - фото 1
Митрополит Тадеуш Кондрусевич
Очільник папської дипломатії архиєпископ Пол Ґаллахер не розраховує на швидке повернення архиєпископа Тадеуша Кондрусевича на батьківщину. Він занепокоєний тим, що режим Лукашенко поставить умови, на які архиєпископ не зможе погодитись.

Про це пише Католицький Медіа-Центр з посиланням на Vatican News.

Архиєпископ Пол Ґаллахер розповів про результати своєї нещодавньої місії у Білорусі в інтерв'ю для порталу Crux. Під час візиту, що тривав чотири дні, представник Ватикану безрезультатно намагався переконати білоруський уряд, що архиєпископ Кондрусевич хотів лише служити своїм вірянам, його позиція вписується у традицію Католицької Церкви.

«У нас віра також виражається у наших переконаннях, а навіть у політичних поглядах та діях», - пояснив британський архиєпископ, зазначаючи, що білоруська влада не погоджується на будь-яке політичне заангажування зі сторони духовенства. Архиєпископ Ґаллахер повідомив, що невдовзі до Мінська прибуде новий Апостольський Нунцій та продовжуватиме діалог із білоруською владою.

Архиєпископ Ґаллахер підкреслив, що не варто недооцінювати значення протестів у Білорусі. Тим більше, що вони вже не стосуються лише Мінська, а поширились на цілу країну. На його думку, мирне завершення конфлікту вимагатиме компромісів з обох сторін. Треба остерігатись насилля, зберігати спокій духа і намагатися йти вперед. «Хоча очевидно, що треба буде подолати багато перешкод», - підсумував очільник.

Як вже писала РІСУ, 31 серпня митрополиту Кондрусевичу відмовили у в'їзді до Білорусі без пояснення причин. Олександр Лукашенко заявив, що митрополита не пропустили в країну, оскільки "отримав завдання на польській стороні".

Згодом митрополиту Тадеушу Кондрусевичу повідомили, що його білоруський паспорт визнано недійсним.