У Ватикані оприлюднено нове послання Папи про мігрантів та біженців

12 травня, 17:10
Католики
У Ватикані оприлюднено нове послання Папи про мігрантів та біженців - фото 1
У четвер, 12 травня 2022 р., у Ватикані представлено послання Папи Франциска на 108-й Всесвітній день мігранта та біженця, який відзначатиметься 25 вересня на тему: «Будувати майбутнє разом з мігрантами та біженцями».

Джерело: Радіо Ватикану

Папа Франциск наголошує, що будувати майбутнє разом з мігрантами й біженцями означає також визнати та цінувати те, що кожен з них може внести в процес будівництва.

"Історія вчить нас, що внесок мігрантів і біженців був фундаментальним для соціального та економічного зростання наших суспільств. І так воно є також і сьогодні. Їхня праця, їхня здатність до жертовності, їхня молодість й ентузіазм збагачують громади, які їх приймають. Але цей внесок може бути ще більшим, якщо буде цінованим і підтримуваним за допомогою цілеспрямованих програм. Йдеться про величезний потенціал, готовий проявитися, якщо йому буде дана така можливість", - помовляє Папа.

Він наголошує, що присутність мігрантів і біженців є великим викликом, але також – нагодою для духовного та культурного зростання для всіх.

"Завдяки їм маємо можливість краще пізнавати світ і красу його розмаїття. Можемо дозрівати в людяності та разом будувати ще більше «ми». У взаємній відкритості народжується простір плідного зіставлення між різними баченнями й традиціями, що відкривають уми на нові перспективи. Відкриваємо також багатство, яке містять невідомі нам релігії та форми духовності, й це спонукає нас поглиблювати наші власні переконання.

В цій перспективі прибуття католицьких мігрантів і біженців дарує нову енергію церковному життю громад, які їх приймають. Вони часто є носіями оживляючих динамік та аніматорами живих богослужінь. Взаємообмін різними формами вираження віри та різними формами набожності є привілейованою можливістю для того, щоби в повноті переживати католицькість Божого люду", - йдеться у зверненні Понтифіка.

Окремо Папа звернувся до молоді: "Якщо хочемо співпрацювати з нашим небесним Отцем у будуванні майбутнього, чинімо це разом з нашими братами й сестрами мігрантами й біженцями. Будуймо його сьогодні! Бо майбутнє починається сьогодні й починається з кожного з нас. Не можемо залишати прийдешнім поколінням відповідальність за рішення, які потрібно прийняти тепер, щоби Божий задум щодо світу міг здійснюватися та прийшло Його царство справедливості, братерства та миру".

Молитва

Господи, вчини нас носіями надії,
щоб там, де панує пітьма, зацарювало Твоє світло,
а там, де відчай – відродилася довіра до майбуття.

Господи, вчини нас знаряддям Твоєї справедливості,
щоб там, де панує виключення, розквітало братерство,
а там, де ненаситність – процвітав взаємоподіл.

Господи, вчини нас будівничими Твого царства
разом з мігрантами й біженцями
та всіма мешканцями периферій.

Господи, вчини так, щоб ми навчилися, як прекрасно
жити як брати та сестри. Амінь.