У Ватикані оприлюднили послання Папи, присвячене темі штучного інтелекту

25 січня, 14:09
Суспільство
У Ватикані оприлюднили послання Папи, присвячене темі штучного інтелекту - фото 1
Папа Франциск оприлюднив послання на 58-й Всесвітній день соціальних комунікацій, присвячений темі «Штучний інтелект і мудрість серця заради повноцінного людського спілкування».

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Еволюція штучного інтелекту та його вплив на інформацію, комунікацію та громадянське співіснування ставлять фундаментальні питання про те, що означає бути людиною та яким є наше майбутнє.

За словами Папи, штучний інтелект може бути використаний як інструмент дбайливого служіння чи ворожого панування. Машини можуть зберігати та обробляти великі обсяги даних набагато краще, ніж люди, але тільки людина може декодувати їхнє значення. Святіший Отець наголошує: не варто змушувати машини виглядати людьми, треба прокинутися «від ілюзії автономності» і усвідомити свою залежність від інших, відновлюючи соціальні зв'язки. Нові технології також можуть використовуватися для маніпуляцій та поширення дезінформації, тому міжнародне співтовариство має співпрацювати та розробляти договори, що регулюють використання та розвиток штучного інтелекту.

Людство стоїть перед завданням зробити новий крок у розвитку складного, плюралістичного суспільства, зазначає Єпископ Риму. Величезні можливості цифрової революції супроводжуються ризиком перетворення всіх на абстрактні дані та втрати унікальності кожної людини. Використання штучного інтелекту не повинно призводити до анонімного мислення та збору неперевіреної інформації заради інтересів ринку чи влади, але покликане покращувати комунікацію, повернути кожному роль індивіда, не допустити знищення чи придушення думок, історій та культур. Інформація не може бути відокремлена від екзистенційних відносин і потребує співвіднесення даних та досвіду, співчутливого погляду, співучасті. Лише торкнувшись страждань, які документують самовіддані військові репортери, можна зрозуміти абсурдність воєн.

Відповіддю на ці виклики має бути прагнення до мудрості та справжньої свободи, наголошує наприкінці послання Папа Франциск:

"Щоб не загубити свою людяність, шукаймо Премудрості, яка є понад усе (пор. Сир 1,4), що, проходячи через чисті серця, готує Божих друзів і пророків (пор. Муд 7,27): вона допоможе нам привести до повноцінного людського спілкуванню навіть системи штучного інтелекту".