У Ватикані представили логотип Святого Року 2025

30 червня, 10:13
Світові
У Ватикані представили логотип Святого Року 2025 - фото 1
У Ватикані 28 червня відбулася презентація логотипу та перших ініціатив у рамках приготування до Ювілею 2025 року, який проходитиме під гаслом «Паломники надії».

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Архиєпископ Ріно Фізікелла - координатор підготовки Святого Року розповів, що Папа Франциск просив, аби два роки, що випереджуватимуть цей період, зосереджувались на двох особливих темах.
Отож, 2023 рік буде присвячений засвоєнню фундаментальних тем чотирьох конституцій Другого Ватиканського Собору, 60-річчя початку якого відзначатиметься 11 жовтня.
2024 рік буде присвячений молитві, аби прочани могли послідовно та дієво приготуватися до цієї події, яка, насамперед, є духовною.

Конкурс пропозицій для логотипу Святого Року тривав з 22 лютого до 20 травня. Свої ескізи надіслали студенти, студії дизайну, чернечі інституції, митці, перед якими було поставлене завдання зобразити тему паломництва і надії.

Надійшли 294 заявки із 48 різних країн, а вік учасників конкурсу коливається від 6 до 83 років. Комісія пропозиції оцінювала згідно з наступними критеріями: душпастирський, графічний та естетичний – якісне зображення, що притягує увагу. Із трьох фінальних пропозицій остаточний варіант обрав Папа Франциск. Переміг у конкурсі проект Джакомо Травізані.

Логотип представляє чотири постаті, що символізують людство, що приходить з чотирьох кінців світу. Вони обіймають один одного, вказуючи на братерство та солідарність. Перша постать тримається за хрест, який є символом і віри, і надії. У підніжжі бачимо хвилі, які нагадують про те, що життєве паломництво не завжди здійснюється спокійними водами. Тому нижня частина хреста переходить в інший символ надії, яким є якір. Композиція також вказує на те, що паломництво не є індивідуальним фактом, але спільнотним, і прямує до хреста, який також не зображений статично, а динамічно завдяки вигнутій формі, спрямованій до людства.

Як підкреслив архиєпископ Ріно Фізікелла, зображення може використовуватися на місцях для будь яких душпастирських ініціатив у рамках приготування та святкування Ювілейного року. Якщо ж ідеться про використання логотипу з комерційною метою на національному чи міжнародному рівнях, воно підлягає законодавству про авторське право, яким розпоряджається Дикастерія в справах євангелізації.