У Ватикані судять кардинала за звинуваченням у махінаціях

У Ватикані судять кардинала за звинуваченням у махінаціях - фото 1
Суд над кардиналом Римо-Католицької Церкви розпочався 27 липня в Ватикані.

Анджело Беччу звинувачують у фінансових махінаціях при покупці нерухомості в Лондоні, передає Портал «Credo.Press» з посиланням на ВВС.

Під судове засідання відведений спеціально обладнаний зал в адміністративних приміщеннях Ватиканських музеїв. Крім Беччу на лаві підсудних ще дев'ять чоловік, серед яких колишній секретар кардинала, співробітники служби фінансової інформації Ватикану, банкіри і фінансисти. Їх звинувачують в розтраті, корупції, відмиванні грошей і зловживанні службовим становищем.

Скандал навколо фінансових операцій Ватикану, пов'язаних з купівлею нерухомості за кордоном, вибухнув восени 2019 року. Тоді ватиканські слідчі перевірили документи держсекретаріату і служби фінансової інформації.

В ході розслідування з'ясувалося, що Беччу і його співробітники причетні до придбання елітної нерухомості в тому числі за рахунок пожертвувань католиків з усього світу. Всього, за даними слідства, було витрачено від 73 до 166 мільйонів євро.

На тлі скандалу Беччу пішов у відставку і відрікся від прав, пов'язаних з саном кардинала. При цьому звинувачення він відкинув.

За даними ЗМІ, Папа Римський Франциск після скандалу вирішив продовжити розслідування. Журналісти відзначають, що Беччу - перший з моменту заснування Ватикану кардинал, справа якого розглядає не касаційний суд під головуванням іншого кардинала, а більш суворий ватиканський трибунал.

На тлі повідомлень про фінансові махінації високопосадовців священнослужителів Ватикан вперше розкрив дані про свою нерухомість. З'ясувалося, що Церкві належать понад п'ять тисяч об'єктів, з них близько чотирьох тисяч в Італії, решта - за кордоном. До списку не входять будівлі дипмісій Ватикану.