У Ватикані видали Інструкцію з дистанційного навчання у католицьких ВНЗ

03.08.2021, 12:38
Католики
У Ватикані видали Інструкцію з дистанційного навчання у католицьких ВНЗ - фото 1
З огляду на виклики пандемії COVID-19, Конгрегація католицької освіти підготувала спеціальну інструкцію для католицьких ВУЗів щодо дистанційного навчання.

Про це інформує Радіо Ватикану.

Документ під назвою «Інструкція з використання дистанційної форми навчання в церковних університетах / факультетах» містить правила викладання і навчання на відстані, які повинні бути реалізовані в усіх конфесійних вищих навчальних закладах по всьому світу. Інструкція стосується прийому на дистанційне навчання, навчальних курсів і вчених ступенів, плати за навчання і стипендій; в ній міститься інформація про захист даних, технічне оснащення, про дидактику дистанційного навчання та оцінку академічних досягнень.

Нові правила набувають чинності на початку наступного навчального року.

Посилаючись на апостольську конституцію Папи Франциска Veritatis gaudium (2018 г.), присвячену церковним ВНЗ, нові правила дистанційного навчання підкреслюють, що «університети є основним місцем проведення наукових досліджень для розвитку знань і суспільства». Вони «відіграють вирішальну роль в економічному, соціальному і культурному розвитку, особливо в наш час, позначений стрімкими, постійними і значними змінами в науці і техніці». Тому важливо, щоб різні церковні факультети «використовували новітні методи дидактики та педагогіки для заохочення особистої зацікавленості студентів та їх активної участі в навчальному процесі».

В інструкції підкреслюється, що навчання повинно включати як очні заходи - такі як класична лекція - так і елементи дистанційного навчання. За словами секретаря конгрегації архиєпископа Анджело Вінченцо Дзанні, онлайн-заняття важливі для отримання академічних ступенів, наприклад, докторантури; для ченців; для зайнятих пастирством священиків і єпископів; для фахівців, які хочуть отримати додаткову освіту з галузі богослов'я, філософії чи антропології; для бідних, мігрантів, хворих, ув'язнених, моряків.

У дистанційному навчанні не повинні ігноруватися особисті зустрічі і безпосереднє спілкування. У передмові до нової інструкції наголошується, що католицька освіта ніколи не є одним лише процесом передачі знань і інтелектуальних навичок. Це радше цілісне формування людини в її різних вимірах (інтелектуальному, культурному, духовному ...), включаючи, наприклад, громадське життя і відносини, які існують в академічній спільноті, в тісному зв'язку з викладачами, адміністративним персоналом, а також з іншими студентами.