Лауреати Нобелівської премії проведуть у Ватикані зустріч за людське братерство

09 травня, 11:10
Католики
Лауреати Нобелівської премії проведуть у Ватикані зустріч за людське братерство - фото 1
У вівторок, 7 травня, у Ватиканському прес-центрі відбулася презентація другої Всесвітньої зустрічі за людське братерство, яка проходитиме у Ватикані 10 і 11 травня на тему «Be human» (з англ. Будь людиною).

повідомляє Vatican News.

Як і минулого року, в цій зустрічі візьмуть участь лауреати Нобелівської премії миру, науковці, економісти, мери міст, лікарі, менеджери, робітники, чемпіони спорту та пересічні громадяни з усього світу.

Першим під час презентації виступив голова ватиканської фундації «Fratelli tutti», яка організовує цю подію, кардинал Мауро Ґамбетті, Архипресвітер Папської базиліки Святого Петра. Він зазначив, що друга Всесвітня зустріч про людське братерство «може сприяти започаткуванню руху, який би підтвердив чітке “ні” війні, “так” миру». Ця подія покликана також спонукати розвивати «інклюзивну парадигму, здатну цінувати відмінності, шанувати їх і використовувати потенціал кожної людини для позитивного внеску у світ».

Основні ідеї цієї зустрічі, за словами кардинала Ґамбетті, стануть внеском у майбутній Ювілей 2025 року. «Ювілей буде справжнім Ювілеєм, – підкреслив він, – якщо відкриє можливість для всіх бути визволеними і приведеними в ту землю обітовану, яка є повноцінним співіснуванням між людьми, позначеним прекрасними людськими стосунками, позначеними любов'ю і де, очевидно, пануватиме мир. Це те, чого ми прагнемо».

Отець Франческо Окʼєтта, Генеральний секретар фундації «Fratelli tutti», розповів про заходи, організовані в рамках цьогорічної Всесвітньої зустрічі про людське братерство. Він зазначив, що учасники зустрічі «разом шукатимуть альтернативу тому, що сьогодні переживає світ».

Зокрема, у п’ятницю, 10 травня, нобелівські лауреати працюватимуть над спільним документом на тему людяності, а інші учасники візьмуть участь у 12 круглих столах, які проходитимуть у Римі і у Ватикані та матимуть такі теми, як сталий розвиток, соціальна економіка, спорт, виховання, охорона здоров’я, гідність праці, сільське господарство тощо.

На прес-конференції також виступила Носіфо Джезіле, посол Південно-Африканської Республіки в Італії, яка наголосила на необхідності сприяти лідерству жінок, цінувати внесок жінок у розбудову більш справедливого та інклюзивного суспільства, а також сприяти демократичній та ефективній участі у забезпеченні соціальної справедливості задля створення середовища, в якому гарантуються рівні можливості та зменшення нерівності.

Сандра Сарті, президент італійського відділу Папської фундації «Допомога Церкві в потребі», нагадала, що Всесвітня зустріч про людське братерство сприяє відновленню основоположних цінностей суспільства, ставлячи у центр людину та її гідність. Учасники різних тематичних круглих столів, за її словами, вже понад чотири місяці обмінюються ідеями та проектами, і це є «спробою змінити сьогоднішнє суспільство, перетворивши братерство на нову парадигму».