У Ватикані з 1 вересня стартує нова інвестиційна політика

20.07.2022, 11:40
Католики
У Ватикані з 1 вересня стартує нова інвестиційна політика - фото 1
З першого вересня всі фінансові інвестиції Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану відбуватимуться згідно з єдиними критеріями, затвердженими у відповідному документі - «Інвестиційна політика». Інвестиціями керуватиме Адміністрація Майна Святого Престолу.

Джерело: Vaticannews

Таким чином Ватикан здійснив черговий крок у реформі фінансово-економічної сфери.

Метою нової «Інвестиційної політики» є подбати про те, щоби інвестиції були скеровані на те, щоб робити внесок у більш справедливий і сталий світ, щоб захищали дійсну вартість майна Святого Престолу, приносити прибуток для сталого фінансування його діяльності.

Поставлена умова, щоб інвестиції відповідали навчанню Католицької Церкви та не суперечили її фундаментальним принципам: святість життя, гідність людської особи, спільне добро.

Крім того наголошується, що «рішення інвестувати в те, а не інше місце, в цей, а не інший виробничий сектор, завжди є рішенням морального і культурного порядку».

«Інвестиційна політика» затверджена на випробувальний п’ятирічний термін і набирає чинності від 1 вересня.

Згідно з роз’ясненням, інституції курії повинні доручити свої інвестиції Адміністрації Майна Святого Престолу, передавши свої активи, призначені на інвестування, або цінні папери, що зберігаються у Ватиканському банку чи закордонних банках. Адміністрація майна створить зведений інвестиційний фонд Святого Престолу, відкривши рахунок для кожної інституції, робитиме звіти та виплачуватиме доходи. Оцінку відповідності інвестицій і пов’язаних з ними ризиків проводитиме спеціально створений Комітет з питань інвестицій.