У Ватикані завершилася зустріч Папи Франциска з Прем’єр-міністром України

25 березня, 14:32
Україна і світ
У Ватикані завершилася зустріч Папи Франциска з Прем’єр-міністром України - фото 1
Сьогодні, 25 березня 2021 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції в Апостольському палаці у Ватикані Дениса Шмигаля, Прем’єр-міністра України, який опісля зустрівся з Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном.

За інформацією Радіо Ватикану, на початку переговорів у Державному Секретаріаті сторони зупинилися на добрих двосторонніх стосунках між Святим Престолом і Україною, звернувши особливу увагу на деякі актуальні питання двостороннього зацікавлення, як також на різні теми, що стосуються життя та діяльності Католицької Церкви в країні.

Під час розмови "присвячено чимало часу кризі в системі охорони здоров’я та драматичній ситуації на сході України. Було висловлено сподівання, що нещодавні порушення режиму припинення вогню поступляться місцем жестам, які сприятимуть мирному вирішенню конфлікту".

Розмова Глави Українського Уряду з Папою Франциском тривала приблизно півгодини та завершилася представленням делегації та обміном подарунками.

Святіший Отець подарував Прем’єр-міністрові України бронзову композицію «Наповнімо руки іншими руками», що є символом братерства й солідарності, та спеціальні видання своїх енциклік та інших документів, зокрема, цьогорічне послання на Всесвітній день миру та Документ про загальнолюдське братерство.

Денис Шмигаль подарував Папі факсимільне видання «Віденського Октоїха» та репродукцію скульптури «Гірка пам’ять дитинства», встановленої в Національному музеї Голодомору-геноциду в Києві, разом з книгою Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні».