У Ватикані заявили, що повна ліквідація ядерної зброї є моральним обов'язком
За повідомленням Радіо Ватикану, кардинал Паролін зазначив, що пандемія спонукає суспільство переглянути поняття безпеки. «Воно не може ґрунтуватися на погрозі взаємного знищення і на страху, – наголосив він, – а має знаходити свою основу у справедливості, у цілісному людському розвитку, у дотриманні прав людини, у дбанні про створіння, у розвитку освітніх і медичних структур, в діалозі й солідарності, тобто, узагальнюючи, в спільному добрі, яке слід шукати зі щирою волею та здійснювати з рішучістю».
В цьому контексті Державний Секретар вказав на нагальну необхідність приймати далекоглядні стратегії, уникаючи короткозорих та обмежених підходів у вирішенні проблем і питань, що стосуються роззброєння. Він додав, що найближчими місяцями відбудуться численні міжнародні зустрічі, присвячені цьому питанню. Зокрема, у січні наступного року відбудеться 10-та Оглядова конференція Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). «Це вирішальний момент для міжнародного співтовариства, і, зокрема, для ядерних держав, для того, щоб чітко показати здатність усвідомлювати виклики сьогодення, протистояти їм і вирішувати їх», – зазначив ієрарх.
Кардинал Паролін додав, що перша зустріч сторін Договору про заборону ядерної зброї (англ. Treaty on the Prohibition of Nuclear Weapons, TPNW), що відбудеться у березні 2022 року, також стане важливим моментом для всіх країн.
За його словами, набуття чинності цього договору 22 січня поточного року «стало рішучим кроком вперед і пов’язане з повним виконанням зобов’язань Договору про нерозповсюдження ядерної зброї з метою повного роззброєння». Він зазначив, що цей договір є успіхом багатосторонньої дипломатії, але важливу роль відіграли також численні асоціації громадського суспільства, які постійно сприяють роззброєнню та мирові.
«Кінцева мета повної ліквідації ядерної зброї є, одночасно, викликом і моральним та гуманітарним імперативом», – підкреслив кардинал Паролін.