У Венеції затримали кліматичних активістів, які обляпали брудом собор

09.12.2023, 13:05
Світові
У Венеції затримали кліматичних активістів, які обляпали брудом собор - фото 1
Поліція італійської Венеції 7 грудня втрутилась в акцію кліматичних активістів із руху «Останнє покоління», які на знак протесту проти використання викопного палива обляпали брудом собор на площі Святого Марка.

Про це повідомляє ANSA, інформує ua.news.

Активісти вийшли до головного входу венеційського собору, який перебуває на частковій реконструкції, з плакатом із гаслом «Фонд ремонту» і з пульверизатора розбризкали змішану з брудом воду на стіни й базиліку.

«Венеція скоро опиниться під водою, такого більше не буде. Її затягне багнюкою, і ми загинемо», – так пояснив суть акції один із шести активістів. Вони повторили вимогу до уряду Італії створити фонд відшкодування наслідків кліматичних лих на суму 20 мільярдів євро.

Пізніше шістьох активістів забрала поліція.

Акцію засудили мер Венеції Лука Дзайя та міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано, який назвав «мерзенним» спотворення «одного з найвідоміших символів національної культурної спадщини».

Санджуліано нагадав, що італійський Сенат схвалив урядовий законопроект про покарання екоактивістів за псування культурних пам’яток, і закликав схвалити його нижню палату парламенту.

Акції, які проводять учасники руху «Останнє покоління», щоб привернути увагу до проблеми захисту клімату, набули широкого розголосу через радикальні методи.