У Верховній Раді вже є законопроект про заборону УПЦ МП, новий тільки уповільнить процес, - Микола Княжицький

02.12.2022, 13:00
Держава
У Верховній Раді вже є законопроект про заборону УПЦ МП, новий тільки уповільнить процес, - Микола Княжицький - фото 1
Озвучені у вечірньому відео-зверненні Володимира Зеленського вчорашні рішення РНБО в релігійній сфері обнадіюють і одночасно насторожують.

Про це у себе на Фейсбуці написав Микола Княжицький - автор зареєстрованого у ВРУ законопроекту про заборону РПЦ на території України.

"Обнадіюють, бо РНБО врешті побачила загрозу національній безпеці України від діяльності Російської православної церкви в Україні.

Насторожують, бо рішення влади як мінімум уповільнять процес заборони діяльності РПЦ, а максимум служитимуть консервації значення та ролі московської церкви в нашій державі", - зазначив нардеп.

Микола Княжицький також зауважив, що у ВРУ вже є зареєстрований законопроект про заборону УПЦ МП.

"РНБО «доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій». Саме так висловився президент.

Але відповідний законопроект «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» (номер 8221) уже зареєстрований у Верховній Раді України. Його підтримали депутати різних фракцій, отже він може бути ухвалений у найкоротші терміни", - додав Кнняжицький.

Депутат нагадав, шо петицію до Президента України із закликом підтримати законопроект нр. 8221 підписало більше 25 тисяч українців. Підписи зібрано впродовж менше ніж трьох днів, отже суспільство чекає від парламенту і президента швидких рішень і не затягування процесу.

"Усе готове до першого читання, швидкої праці в комітеті ВРУ, остаточного ухвалення закону парламентом і підпису президента.

У цій ситуації рішення доручити уряду розробити новий законопроєкт не можна оцінити інакше , ніж перешкоджання процесу швидкого прийняття рішень у базових інтересах національної безпеки, свободи совісті та віросповідань", - наголосив Княжицький.