У Верховній Раді з'явилася виставка врятованих великодніх писанок

12.04.2023, 12:53
Культура
У Верховній Раді з'явилася виставка врятованих великодніх писанок - фото 1
У внутрішньому дворику Верховної Ради України відкрилася виставка врятованої частини унікальних писанок «Писанки. Відродження».

Про це повідомляє прес-служба Апарату ВР, пише УНН.

"У внутрішньому дворику ВРУ відкрилася виставка врятованої частини унікальної колекції писанок, що демонструвалася у зруйнованому окупантами «Добропарку» у Макарівському районі на Київщині", - ідетья у повідомленні.

«Писанки. Відродження» були експонатами всеукраїнського фестивалю писанок у Києві, який бере свій початок із 2016 року. Головною метою незвичайного арт-перформансу була підтримка і популяризація українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії Українського народу.

У 2016 році 374 художники з усієї країни розписували метрові полотна у формі яєць, які були представлені на Софійській площі у Києві. А вже у 2017 році експозиція нараховувала 585 писанок.

У 2019-2022 роках постійним місцем виставки писанок став унікальний дендропарк «Добропарк», що на Київщині. До початку повномасштабного вторгнення тут демонструвалося більше ніж 800 писанок та арт-об’єктів.

У перші дні війни ворог нещадно завдав удару по «Добропарку», де перебувало у цей час більшість писанок. Нині, з-понад 800 арт-об’єктів, вціліли лише 120, частина з яких сьогодні експонується у внутрішньому дворику Верховної Ради України.