У вежі монастиря у Володимирі хочуть розмістити сакральну експозицію історичного музею

01 січня, 10:22
Культура
У вежі монастиря у Володимирі хочуть розмістити сакральну експозицію історичного музею - фото 1
Колекція творів сакрального мистецтва з фондів Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького складає понад п’ятдесят одиниць, але площа експозиційних приміщень не може забезпечити їхнє постійне експонування.

Про це на сторінці музею повідомила наукова співробітниця Ганна Доскоч, інформує "Район".

«Гостро стоїть питання розширення експозиції за межами установи, в окремому приміщенні (як в багатьох інших містах України). Колектив Володимир-Волинського історичного музею вже звертався до керівництва міста та депутатів усіх рівнів з проханням допомогти у вирішенні цього питання, на що отримав позитивні відгуки», – пише Ганна Доскоч.

У вежі монастиря у Володимирі хочуть розмістити сакральну експозицію історичного музею - фото 84877

Наукова співробітниця пише, що найбільш доцільним та символічним було б створення та розміщення відділу сакрального мистецтва у вежі Домініканського монастиря. За дослідженнями видатного історика Олександра Цинкаловського, у 20-30 роках ХХ століття саме там знаходився музей у Володимирі.

У вежі монастиря у Володимирі хочуть розмістити сакральну експозицію історичного музею - фото 84876

В окремій кімнаті можна було б розмістити галерею картин волинських художників Миколи Букатевича, Михайла Зубінського, Володимира Караваєва із колекції Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького.