У віці 98 років відійшла до Господа с. Миколая (Глоговська) СНДМ

07.02.2022, 12:42
Католики
У віці 98 років відійшла до Господа с. Миколая (Глоговська) СНДМ - фото 1
У монастирі Сестер Служебниць у смт. Перегінське на Івано-Франківщині 6 лютого 2022 року упокоїлася в Бозі с. Миколая Ольга Глоговська, у віці 98 років життя і 79 чернечого покликання.

Сестра Миколая Ольга Глоговська народилася 17 січня 1924 року у с. Пробіжна, Чортківського району, Тернопільської області. 14 червня 1942 року вступила у Згромадження служебницької спільноти, а 15 грудня 1942 року стала монахинею з ім’ям с. Миколая.

Після закінчення світової війни Україна стала частиною Радянського союзу, уряд якого переслідував Греко-Католицьку Церву. Єпископів арештували, священиків змушували переходити у Російську Православну Церкву, а якщо не погоджувалися, то ув’язнювали і відправляли на заслання, монастирі закривалися, майно забирала державна влада, монахів та монахинь розганяли. Таким чином багато сестер були змушені повернутися до родини і шукати прихистку у родичів, але багато також хотіли далі жити спільно.

Сестра Миколая залишилася жити з сестрами у Станіславові. 28 серпня 1951 року, підпільно, у м. Івано-Франківську (колишній Станіславів) склала свої вічні обіти.

З 1955 по 1957 рік с. Миколая навчається у медичній школі та здобуває освіту медичної сестри і аж до виходу на пенсію працює у туберкульозному диспансері м. Івано-Франківська. Протягом усього часу підпілля, сестра окрім державної праці, служила також як медсестра для старших сестер, які проживали у Івано-Франківську у різних куточках міста, а з виходом на пенсію окрім медичної опіки, займалася кухнею у своїй спільноті.

У 1994 році сестра Миколая була призначена на спільноту дому Різдва Матері Божої у смт. Перегінське.

Люди часто приходити до неї та просили про молитву.