У Відні відбулася чергова зустріч координаційного комітету православно-католицького діалогу

У Відні відбулася чергова зустріч координаційного комітету православно-католицького діалогу - фото 1
Координаційний комітет фундації «PRO ORIENTE» з питань православно-католицького діалогу нещодавно провів свою шосту робочу зустріч.

Джерело: Vaticannews

Як зазначається на сайті Дикастерії сприяння єдності між християнами, завданням заходу, що 12-13 листопада 2023 р. зібрав представників різних робочих груп у столиці Австрії місті Відні, було оновити дані про три напрямки діяльності, яку підтримує фундація з метою сприяти католицько-православному зближенню.

Зокрема, робоча група «Connecting Dialogues» надала інформацію про стан нової бази даних, яка збирає документацію про різні діалоги між католицькою та православними Церквами. Ця база даних містить декларації, документи та спільні тексти, оприлюднені після 1960 року, як офіційні, так і неофіційні, національні та міжнародні документи. Тексти доступні німецькою, англійською, французькою, італійською, грецькою, румунською, російською та сербською мовами.

Робоча група «Healing of Memories», яка займається історичними питаннями, що стосуються відносин між католиками й православними, доповіла про симпозіум «Зцілення пораненої пом’яті», який 9-11 листопада відбувався у Відні, а також йшлося про конференції щодо ситуації на Близькому Сході, на Балканах і в Східній Європі.

Група «Reception and Inspiration» представила свої напрацювання у питанні результативності діалогу.

Координаційний комітет православно-католицького діалогу «PRO ORIENTE» – це неформальна платформа православно-католицького діалогу Фундації «PRO ORIENTE» створена у 2018 році. Вона щороку збирає 16 католицьких і православних богословів з різних країн.