У Відні відзначили 250-річчя заснування першої семінарії для східних католиків в Австрійській імперії
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
У межах святкування пройшла конференція ректорів греко-католицьких семінарій Східної Європи, серед яких — отці-ректори семінарій Української Греко-Католицької Церкви.
«Барбареум» був заснований імператрицею Марією Терезією 7 жовтня 1775 року для формації священиків східних католицьких єпархій в Австрійській імперії. Цей заклад став материнською інституцією для багатьох семінарій у сучасних Україні, Угорщині, Словаччині, Румунії та Хорватії.
У заходах з нагоди 250-річчя «Барбареуму» участь у відзначенні ювілею взяли також єпископи, зокрема владика Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії Святого Йосафата УГКЦ, владика Мілан Стіпіч, єпископ Крижевецької єпархії (Хорватія) та владика Віргіл Берцеа, єпископ Орадейської єпархії (Румунія).
Напередодні, 17–20 травня, у приміщенні семінарії відбулася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ під головуванням владики Богдана Данила. Учасників заходу у Відні гостинно приймав кардинал-емерит Христоф Шенборн.
Отці-ректори українських семінарій, на знак вдячності за запрошення, подарували архиєпископові Відня Христофу Шенборну фотографію «Барбареуму» з гербами всіх семінарій УГКЦ в Україні та підписами ректорів.
21 травня пройшла наукова частина, присвячена історії Греко-Католицької Церкви в Австро-Угорській імперії за часів Марії Терезії, а також роль «Барбареуму» в освіті греко-католицького духовенства в різних країнах.
Представники словацької, хорватської, угорської та румунської семінарій виголосили доповіді. Українську традицію представляв ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко.
На завершення другого дня конференції ректорів у соборі святого Стефана відбулася Божественна Літургію візантійського обряду, яку очолив владика Мілан Стіпіч.
В останній день відзначення 250-річного ювілею «Барбареуму» учасники провели дискусійну панель на тему «Майбутнє спільної ідентичності Греко-Католицьких Церков у Європі».