У відновленому храмі, де вів служби дід Євгена Коновальця, відбулася перша Літургія

09.12.2021, 13:40
Культура
У відновленому храмі, де вів служби дід Євгена Коновальця, відбулася перша Літургія - фото 1
Неподалік Львова, у селі Черепин, відрестврували церкву, у якій настоятелем був дідусь Євгена Коновальця. Церкву реставрували чотири роки.

У вересні 2021 року завершили реставраційні роботи дерев’яного храму Стрітення Господнього. Реставрацію розпочали в 2018 році, а цьогоріч 7 грудня провели урочисту молитву, повідомляє Львівська ОДА.

Відновлювали храм спільними коштами та зусиллями Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Пустомитівською районною радою та Давидівською ОТГ.

“Ми маємо розуміти: наша спадщина - це доказ того, що ми - давня нація, з величезним і самобутнім культурним потенціалом, з віковими надбаннями. Спадщина - це також фактор нашої безпеки. Саме тому наш обов’язок дбати і берегти кожну дерев’яну церкву, маленьку чи велику - це також питання національної культурної самобутності", - сказав голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

Цьогоріч для завершення реставрації церкви Стрітення Господнього в Черепині надійшло майже 800 тисяч гривень з обласного бюджету. Передбачені кошти використали для реставрації вхідних дверей, відновили зовнішні кам’яні сходи до приміщення захристя, замінили і частково відреставрували несучі підвалини, завершили облаштування відмостки навколо храму.

“Ми щасливі, що вдалося разом з громадою відновити цю унікальну пам'ятку. Її краса та велич вражають. Наші церкви — це велике культурне та духовне надбання. А особливо такі, як ця: з такою довгою та важливою історією, які впливали на процеси відновлення української незалежності", — розповіла директорка департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

У відновленому храмі, де вів служби дід Євгена Коновальця, відбулася перша Літургія - фото 83844

Церква Стрітення Господнього в Черепині є пам’яткою архітектури національного значення та датується 1757 роком. Відома передусім тим, що її настоятелем був дідусь засновника та першого голови ОУН Євгена Коновальця — о. Михайло Коновалець, скерований у Черепин після свого висвячення 1852 року.

“Цього року ми відзначаємо 130-річчя Євгена Коновальця. Тож завершити відновлення храму в Черепині - дуже важливий підсумок року... Сьогодні у цьому місці, де витає дух тих, хто стояв при становленні Української Держави, ми молилися за майстрів, реставраторів, жителів села, а також наших воїнів — і тих, які творили державність на початку 20 століття, і нинішніх, котрі стоять на варті нашого кордону сьогодні’’, - наголосив Максим Козицький.