У відомій Бродівській синагозі обвалився дах

02 березня, 14:36
Суспільство
У відомій Бродівській синагозі обвалився дах - фото 1
У великій Бродівської синагозі стався обвал однієї з колон головної зали, яка тримала на собі дах. Що стало причиною обвалу - наразі невідомо. Колона зруйнована, а дах, який до того був аварійним, зірвало ще більше.

Про це повідомляє Lenta.ua з посиkанням на «Броди online».

Неодноразово зверталися до влади щодо аварійного стану синагоги, проте нічого для збереження архітектурної пам’ятки зроблено не було.

Про обвал даху в бродівській синагозі також пишуть небайдужі у соцмережах.

«Ось так загинається одна з єврейських перлин Галичини – Бродівська синагога. Рік тому LvivMozArt влаштував пафосний концерт із квитками за шалені гроші, при цьому синагогу використали як сцену, але палець об палець не вдарили, аби хоч на йоту зробити щось у синагозі. Дуже символічно звучав тоді кадіш (поминальна молитва), саме він звучав по синагозі», - йдеться в одному з дописів.

Велика Бродівська синагога – колишня синагога у місті Броди на Львівщині. Кам’яна будівля, зведена у XVIII ст. Вона має статус пам’ятки архітектури національного значення. Перші згадки про дерев’яну синагогу в Бродах належать до кінця XVI ст. Зараз будівля в аварійному стані: втрачені північна та південна прибудови, влітку 1988 р. обвалилася західна стіна, а починаючи від 2006 року почали систематично обвалюватися склепіння. У квітні 2019 р. місцевий активіст встановив тут нові двері.