У Вільнюсі відкрили виставку, присвячену святому Йосафатові Кунцевичу

30 вересня, 11:33
Україна і світ
У Вільнюсі відкрили виставку, присвячену святому Йосафатові Кунцевичу - фото 1
28 вересня в Музеї церковної спадщини у Вільнюсі за участю Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулося урочисте відкриття виставки «Щоб усі були одно». Вона присвячена святому священномученикові Йосафатові та приурочена до 400-річчя його мученицької смерті. Організована у співпраці з Національним музеєм імені Андрея Шептицького у Львові та отцями Чину святого Василія Великого.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Виставка розкриває особу та діяльність святого Йосафата в історичному контексті його життя. Святкування 400-річчя з дня його мученицької смерті дало можливість зібрати спадщину Української Греко-Католицької Церкви в Литві.

У Вільнюсі відкрили виставку, присвячену святому Йосафатові Кунцевичу - фото 122082

Глава УГКЦ зазначив, що постать святого священномученика Йосафата сьогодні нам показує глибоку внутрішню єдність, яка існує вже століттями, між українським і литовським народами. Відтак Предстоятель подякував організаторам виставки.

«Сьогодні Йосафат нам показує, що Литва і Україна мають спільну історію, духовну і культурну спадщину. Сьогодні він є постаттю, яка об’єднує всіх нас, яка привела нас до цієї унікальної духовної, культурної події — виставки, що її ми сьогодні відкриваємо», — наголосив Блаженніший Святослав.

На виставці «Щоб усі були одно» представлена галерея портретів греко-католицьких єпископів з Музею імені Святого Йосафата, перші зображення святого священномученика Йосафата у стародруках, ранні видання його біографії та документи, які ілюструють етапи його канонізації, а також колекція мощів із Литовського національного музею.

26 експонатів у вигляді зображень святого Йосафата були привезені з Національного музею у Львові. Вони демонструють еволюцію вшанування святого священномученика від беатифікації у XVII столітті до зображень XX століття.

«Коли від Музею церковної спадщини у Вільнюсі надійшла така пропозиція, ми випрацювали механізми і з’ясували, яких саме пам’яток потребує музей, тобто чого в музеї немає і чим ми можемо доповнити цю колекцію», — розповіла заступниця директора Національного музею у Львові Оксана Біла.

У Вільнюсі відкрили виставку, присвячену святому Йосафатові Кунцевичу - фото 122081

Відтак директор Національного музею у Львові Ігор Кожан висловив слова вдячності литовському народові за підтримку українців: «Рівень підтримки і уваги світу до України є безпрецедентним. Такої солідарності в історії людства ще ніколи не було. Україну і Литву об’єднують спільна історія, цінності та інтереси. Ми відчуваємо допомогу Литви, яка не залишила Україну в цій війні віч-на-віч з ворогом».