У Вінниці відкрили відправну точку Подільського шляху святого Якова

28 липня, 17:15
Культура
У Вінниці відкрили відправну точку Подільського шляху святого Якова - фото 1
У середмісті Вінниці відкрили відправну точку маршруту Camino Podolico, з якого розпочинатиметься паломництво українців по всесвітньо відомому Шляху святого Якова. Це п’єдестал зі скульптурою святому апостолу Якову та облаштована зона довкола нього з озелененням, сходами й пандусом.

Про це повідомляє Віта ТБ.

Урочисте відкриття цієї локації відбулося біля костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської 25 липня – у свято апостола Якова за григоріанським календарем і з нагоди вступу Вінниці у Європейську федерацію Шляху святого Якова. Скульптура зображує святого великомученика з характерним хрестом-мечем та мушлею – атрибутами пілігримів, які проходять шлях до однієї з трьох головних святинь західного християнства – собору апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела.

Міською радою та парафією костелу ще до повномасштабного вторгнення було заплановано упорядкувати відправну точку Подільського шляху зі встановленням тематичної скульптури цього святого, яка б притягувала сюди ще більше туристів і паломників.
Статую виготовили у Польщі коштом парафіян костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської.

Участь в урочистому відкритті скульптури святого Якова взяли:

голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий,
секретар вінницької міської ради Павло Яблонський,
заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний,
єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Радослав Змітрович,
митрополит Вінницький і Барський Православної Церкви України Симеон.

Також серед присутніх на цій події були представники громад Вінниччини та Хмельниччини, партнери маршруту, віряни та пілігрими.

"Вінниця стала найсхіднішою точкою Шляху святого Якова. 29-30 червня на Генеральній асамблеї Європейської федерації Шляху святого Якова Вінницю і Camino Podolico одноголосно було прийнято до цієї поважної структури. Це перший крок до сертифікації Camino Podolico в Раді Європи та доєднання до європейських культурних шляхів. На сьогодні ми вже залучили близько 1 млн гривень грантових коштів на реалізацію цього проєкту – понад 700 тис. гривень від Українського культурного фонду у 2021 році й близько 10 тис. євро від Ради Європи у червні 2023 року", – зазначив Андрій Очеретний.

"Велика подяка всім, хто приєднався до цього, всіх хто допоміг зробити цей шлях, цей дар для Поділля і для цілої України. У Європі Шлях святого Якова для багатьох був місцем зустрічі з Богом, а також пошуку себе… Знаю, що сьогодні з Вінниці вирушають двоє паломників. Гадаю, вони також будуть молитися за нас, за Україну, за мир і перемогу", – зазначив Радослав Змітрович.

Він освятив скульптуру святого Якова.

Більше про Camino Podolico – на сайті проекту.