У виправній колонії на Харківщині відкрили мечеть
У Холодногірській виправній колонії (№18), що на Харківщині 1 лютого відкрито першу в Харківській області молитовну кімнату для засуджених-мусульман. Там відбувають покарання понад 30 засуджених, що сповідують іслам.
Православний храм в цій установі діє понад 10 років, а ось мечеті не було, в українських колоніях це взагалі – рідкість, інформує cайт Державної пенітенціарної служби України у Харківській області. До своїх братів по вірі, навідувалися представники мусульманської релігійної громади «Милість», яким керівництво установи йшло назустріч та надавало можливість проводити молитовні заходи у методичному кабінеті соціально-виховної роботи колонії.
Незабаром засуджені-мусульмани звернулися до адміністрації установи з проханням виділити для них спеціальну молитовну кімнату, де б вони змогли відправляти свої релігійні обряди.
За словами голови релігійної громади «Милість» Сергія Путиліна (Мурада), для мусульман мечеттю є будь-яке приміщення для поклоніння, де віруючий може приклонитися Богу під час молитви, і передбачає місце ритуально чистого простору. За сприяння керівництва колонії та фінансової підтримки громади «Милість» силами самих засуджених-мусульман було обладнано відповідну молитовну кімнату, до якої прилягає приміщення для омивань. «Адже кожен мусульманин повинен спілкуватися з Богом, будучи чистим тілом і помислами», – зазначає С. Путилін.
1 лютого, напередодні Маулід ан-Набі – народження пророка Мухаммеда (Магомета), яке цього року відзначають 4 лютого, – у Холодногірській ВК (№18) відбулось офіційне відкриття молитовної кімнати для засуджених-мусульман.
У кімнаті, підлога якої вкрита килимом, а стіни увішані картинами та фотографіями із зображенням священних мусульманських міст і цитатами з Корану, зібралися віруючі засуджені, до яких завітали голова релігійної громади «Милість» Сергій Путилін (Мурад) і очільник Харківського ісламського культурного центру Отман Шаді.
Відтепер віруючі-мусульмани, що відбувають покарання у Холодногірській випраній колонії, матимуть змогу регулярно звертатися до Бога.
Довідка: На сьогоднішній день в установах виконання покарань Харківської області працюють релігійні організації різних конфесій. Вони охоплюють засуджених, що сповідують християнську православну віру (УПЦ (МП)) – 2310 чол., християнську віру різних протестантських напрямків – 622 чол., мусульманство – 36 чол., юдаїзм – 5 чол.