У Владивостоці Свідка Єгови з Криму засудили до 8 років колонії

28 квітня, 14:13
Світові
У Владивостоці Свідка Єгови з Криму засудили до 8 років колонії - фото 1
Суд у Владивостоці засудив послідовника Свідків Єгови Дмитра Бармакіна до восьми років у колонії загального режиму. Це був повторний розгляд справи, 2021 року суд віруючого виправдав.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Судовий розгляд відбувався у закритому режимі. Прокурор просив Бармакіну дев'ять років колонії. Після ухвалення вироку Бармакіна взяли під варту в залі суду. Суддя також винесла ухвалу про обмеження волі на один рік після відбуття основного покарання.

"Сторона звинувачення звичайні дії віруючих людей представила так, щоб це виглядало якимись шпигунськими іграми. Так, за версією звинувачення, звичайна мирна релігійна зустріч та спілкування у колі друзів на біблійні теми є продовженням діяльності забороненої організації. Прості фрази" зменшити звук на мобільному устрої" – це конспірація. Спілкування у квартирі – бажання сховатися від правоохоронних органів" – сказав Бармакін в останньому слові.

У тому ж суді розглядається справа за статтею про екстремізм проти його дружини Олени та групи віруючих.

Бармакін став першим із 2017 року Свідком, якого суд виправдав за відсутністю складу злочину. Тепер він став п'ятим віруючим у Росії, який отримав такий суворий вирок.

Дмитро Бармакін приїхав до Владивостока з Криму, щоб дбати про хвору тещу. У липні 2018 року у її будинку пройшов обшук, Бармакіна заарештували, і він провів у СІЗО понад рік. Суддя повернув прокурору кримінальну справу проти віруючого через неясність звинувачення. У квітні 2021 року справа знову надійшла до суду і Бармакіна виправдали. У квітні 2022 року крайовий суд скасував виправдувальний вирок та направив справу на новий розгляд.

За п'ять років з моменту визнання Свідків Єгови екстремістською організацією в Росії понад 650 єговістів зазнали кримінального переслідування, справи проти 77 порушили лише у 2022 році. Усього було порушено понад 320 кримінальних справ.